Dom i ogród

Jaką wybrać wannę – stalową czy akrylową?

Remontując łazienkę, niejedna osoba zachodzi w głowę, jaką wannę wybrać – stalową czy akrylową? Każdy chciałby mieć najwyższy poziom komfortu kąpieli, ale także posiadać wannę o wysokiej jakości, trwałą i odporną na uszkodzenia.

Wanna stalowa

Wanna stalowa wykonana jest z popularnego materiału i obecnie jest cenioną i chętnie wybieraną propozycją. Dziś wanny stalowe są dużo bardziej dopracowane niż te, które mogą się większości kojarzyć z lat 90. ubiegłego wieku. Wanny pokrywane są grubą warstwą emalii, tak by nie było problemów z zarysowaniami i ogólnie uszkodzeniami. Najczęściej na wanny, które mają około 3,5 mm emalii, otrzymuje się nawet 35-letnią gwarancję. Stal to materiał reagujący na temperaturę, zatem po nalaniu ciepłej wody wanna będzie w stanie utrzymać ciepło.

Obecnie wanny stalowe można już nabyć z powłoką hydrofobową, która utrudnia zatrzymywanie się kropli na wannie, co w konsekwencji nie prowadzi do powstawania śladów i nieładnych osadów z wody. Powłoka emaliowana na wannie stalowej zabezpiecza ją przed korodowaniem oraz zwiększa komfort w odczuwaniu porowatości. Patrząc na ofertę wanien stalowych w sklepie Świat Łazienek XXI w., można w niej zobaczyć wanny w ciekawych kształtach i wymiarach. Kształt wanien stalowych dopasowany jest pod kątem komfortu użytkowania, brzegi są obłe i wygodne.

Wanna akrylowa

W sklepie Świat Łazienek XXI w. dostępne są także w wielu odsłonach wanny akrylowe. Akryl to dziś chyba najbardziej popularne tworzywo, a dokładnie to metakrylan metylu, dający możliwość dowolnego kształtowania, dlatego też wanny z akrylu są dostępne w tak licznej ofercie. Z pewnością wanny akrylowe posiadają szerszy asortyment pod względem i kształtów i kolorów. Wanna akrylowa jest ciepła w dotyku i także dobrze utrzymuje w niej ciepło po nalaniu wody. Napełnianie wody do wanny w przypadku akrylu jest czynnością o niższej liczbie decybeli, porównując z wanną stalową.

Jest także łatwa w utrzymaniu czystości, choć nie wszystkie środki chemiczne nadają się do jej pielęgnacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie powinna zmieniać koloru, matowieć ani żółknąć.  Nie dosięgnie jej również rdza ani osad wapienny, ponieważ wanny z akrylu posiadają naturalną odporność. Porównując z wanną stalową, wanna akrylowa jest dużo lżejsza, waży około 20 do 30 kilogramów. Jeśli decydujesz się na wannę wpuszczaną w podłogę, nie zapomnij kupić odpowiednią obudowę.

Wybór pomiędzy wanną stalową a akrylową nie powinien być trudny, o ile założysz z góry, jakie masz w związku z użytkowaniem priorytety. Zarówno jeden wybór, jak i drugi jest dobry, jeżeli więc nadal będziesz mieć problem – zasugeruj się ceną.

Dodaj komentarz