RozrywkaStyl życia

5 Największych wyzwań związanych z nauką gry na gitarze

lekcje pływania

Posiadanie strony internetowej, na której znajdują się początkujące lekcje gry na gitarze oznacza, że dostaję od uczniów mnóstwo listów z informacją, co jest dla nich największym wyzwaniem i prośbą o radę na temat różnych aspektów uczenia się gry na gitarze.

Otrzymuję listy od początkujących studentów z każdego zakątka świata i wszystkich grup demograficznych, więc myślę, że można śmiało powiedzieć, że te problemy będą powszechne wśród początkujących gitarzystów.

Istnieje wiele podobieństw znalezionych w listach, ponieważ większość początkujących napotka takie same problemy, więc zdecydowałem się na szybki post o najbardziej powszechnych, gdyż w zasadzie każdy początkujący student gitary znajdzie wśród nich coś pożytecznego i istotne.

Oto najczęściej zadawane pytania i problemy, jakie mają moi studenci gitary online i co z nimi zrobić.

Zmiana pomiędzy akordami – to z pewnością pierwszy problem, z którym borykają się początkujący. Uczą się oni porządkować kilka akordów (co wymaga sporej ilości oswojenia się), zanim uświadomią sobie, że będą musieli przechodzić pomiędzy tymi wszystkimi akordami.

Rozwiązanie: Pamiętasz, jak to było najpierw przytrzymać C-dur? Materiał pozorny jest niemożliwy, ale staje się łatwiejszy. To samo dotyczy zmiany akordów. Dowiedz się, jak prawidłowo zmieniać akordy i pracuj nad tym.

Pomijanie ciągów znaków – Innym częstym problemem początkujących jest to, że muszą zagrać dwa ciągi, które nie sąsiadują ze sobą.

Rozwiązanie: Im więcej ćwiczysz, tym bardziej przyzwyczaisz się do tego, co robisz. W końcu będziesz w stanie wyrwać dowolną strunę, bez patrzenia na nie, co będzie wspaniałe, ale uzyskanie tak instynktownego wyczucia czegoś się nie zdarza z dnia na dzień. Ćwiczenia czynią doskonałym!

Akordy boczne – powiedziałbym, że co najmniej połowa listów, które wysyłają do mnie moi uczniowie, dotyczy problemów z akordami bocznymi.

Rozwiązanie: Ręce muszą być mocne i skoordynowane, aby prawidłowo grać w akordy. Kiedy już znasz prawidłową technikę grania akordów bocznych, musisz ćwiczyć, aby brzmiały poprawnie przez cały czas lub przynajmniej przez większość czasu.

Która piosenka do praktyki – To pytanie pochodzi głównie od uczniów, którzy lubią przeskakiwać między piosenkami, nie ucząc się ich i nie opanowując w ten sposób technik nauczanych w piosence. Zazwyczaj zaczynają uczyć się jednej z początkowych piosenek gitarowych, wpadają w problem i decydują się na kolejną piosenkę pozostawiając za sobą pierwszą. Ale nowa piosenka jest też trochę ciężka, więc próbują czegoś innego itd. W rezultacie, nie nauczywszy się żadnego z utworów, a tym samym nie doskonaląc się w ogóle, mają wrażenie, że oglądali każdy utwór i nie wiedzą, co robić dalej.

Rozwiązanie: Nie rezygnuj z nauki piosenki, kiedy wpadniesz na pierwszą oznakę trudności. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień!

Nie ma czasu na ćwiczenia – żyjemy w przyspieszonym tempie, co oznacza, że wielu moich gitarzystów nie ma czasu na ćwiczenia.

Rozwiązanie: Lekcje są krótkie i do tego stopnia, oglądanie jednej lekcji kilka razy zajmie Ci około pół godziny. Następnie możesz wydrukować zakładki i ćwiczyć techniki bez konieczności oglądania filmu za każdym razem, co oznacza, że możesz ćwiczyć po prostu o każdej porze dnia. I naprawdę, nawet 5 minut będzie na Twoją korzyść. Podczas oglądania telewizji, gdy coś jest w mikrofalówce, gdy rozmawiasz przez telefon, gdy czekasz na kogoś lub coś itd. Więc twoim zadaniem jest mieć swoją gitarę tam, gdzie możesz ją zobaczyć, dzięki czemu jest łatwo dostępna, i wziąć ją w dowolnym momencie.

“Tajemnica” nauki gry na gitarze.

Więc teraz nadszedł czas, aby odsłonić ostateczny, 100% gwarantowane, super-duper ekstrawagancki sekret uczenia się gitary. Jesteś gotowy?

PRAKTYKA

Uwierzcie mi, gdy powiem wam, że wszystkie programy gitarowe nauczyłem się w nocy, w 5 dni, lub w 5 tygodni.

Ludzie, którzy sprawiają, że wydaje się to łatwe, gwiazdy rocka, gitarzyści klasyczni, nauczyciele gitary, grają od wielu lat, a nawet dziesięcioleci! Najlepsi gitarzyści wszech czasów, tacy jak Eric Clapton, Robert Johnson, Jimmy Page, Santana itp. poświęcili swoje życie nauce gry na gitarze.

Tak więc morałem opowieści jest to, że nie powinieneś się zniechęcać, gdy nie rwiesz jak Slash po 3 miesiącach gry. Gra na gitarze to wspaniałe hobby, które przyniesie niezliczone godziny radości Tobie i Twoim bliskim. Wymaga to znacznej ilości praktyki, ale będzie tego warte.

Skróć czas nauki o połowę, ćwicząc poprawnie!

Jeśli nie praktykujesz prawidłowo, tracisz dosłownie swój czas. Poważnie.

Jeśli jesteś początkującym, możesz skrócić czas nauki o co najmniej połowę, jeśli nauczysz się we właściwy sposób.

Jeśli jesteś graczem średnio zaawansowanym, trafisz na pustkę i dosłownie nie rozwiniesz się, jeśli nie ćwiczysz poprawnie.

Dodaj komentarz