Styl życia

Ścinanie włosów: Pięć łatwych sposobów na znalezienie wspaniałego fryzjera

Znalezienie idealnego fryzjera jest jak natknięcie się na wymarzony pub – od razu poczujesz się jak w domu i z radością zaplanujesz regularne wizyty na wiele lat. Jedyną prawdziwą różnicą jest to, że Twoja druga połowa częściej zachęca do podróży do fryzjerów, niż do relaksu z Twoim ulubionym, wypełnionym kuflem.
Dzisiaj trudno jest dostrzec dobrego fryzjera, zwłaszcza, że branża fryzjerska rozwija się tak szybko. W rzeczywistości, jeśli nie wiesz, czego szukasz, łatwo możesz zostać zaskoczony przez kilku fryzjerów.

Ułatwienie wyglądu pracy

Stylista: “Przez wszystkie moje lata w tej branży, zawsze zdarzało mi się, że najlepsi fryzjerzy sprawiają, że ich zawód wygląda bezproblemowo. Każdy, kto kiedykolwiek próbował obciąć włosy przyjaciela lub nawet własnego mopa, wie, że osiągnięcie czegoś więcej niż tylko strzyżenie włosów na prosto jest trudne. Fryzjerzy przez lata opanowali skomplikowane umiejętności, które pozwalają im tworzyć wykwintne style. Uczynienie tego bez wysiłku pokazuje prawdziwą zdolność”.

Każdy wielki rzemieślnik dba o swoje narzędzia.

Jeśli nie widzisz w sklepie słoika z detergentem, proponuję zajrzeć gdzie indziej. Fryzjer, który nie sterylizuje skutecznie swoich narzędzi, sygnalizuje kłopoty. Higiena jest również szczególnie ważna podczas golenia.

Najlepsi fryzjerzy używają do każdego golenia zupełnie nowego ostrza i wrzucają je do pojemników na ostre narzędzia w sposób odpowiedzialny.

Dobry fryzjer to coś więcej niż tylko napięty grafik.

Każdy fryzjer może szybko przebić się przez listę swoich klientów, ale najlepsi fryzjerzy poświęcają każdemu klientowi pełną uwagę. Odpowiednie konsultacje i porady dotyczące produktów do stylizacji włosów oraz pielęgnacji po strzyżeniu powinny być standardem. Fryzjer powinien poznać swoich klientów i sprawić, że będą zadowoleni z otrzymanej usługi. Dopiero wtedy będą co jakiś czas wracać.

Prawdziwe poczucie dumy

Zobaczysz nagrody, kwalifikacje, zaświadczenia o ubezpieczeniu, zdjęcia z ich najlepszej pracy, itp. Wyeksponowane na ścianach. To znak, że fryzjer jest oddany swojej branży i szczęśliwy, że może podzielić się sukcesem. W szczególności, należy zwrócić uwagę na wszelkie dowody, że fryzjer jest zarejestrowany w danym kraju, jest członkiem stowarzyszeń fryzjerskich.

Poczucie wspólnoty

Jak tylko przejdziesz przez drzwi salonu, powinieneś czuć się komfortowo. Ci, którzy cierpliwie czekają na fryzurę, wyglądają na zadowolonych, a w miarę jak częściej odwiedzasz salon, prowadzą z Tobą rozmowę. Będziesz mógł napić się czegoś; będzie mnóstwo magazynów i aktualnych gazet do przeglądania, jak również muzyka w tle, która nie jest przytłaczająca. Ostatecznie doświadczenie to powinno sprawić, że poczujesz się cenny i będziesz podekscytowany kolejną wizytą.

Dodaj komentarz