Dom i ogród

Meble do przedpokoju – gotowe kompozycje czy własne rozwiązania?

Przedpokój bywa kłopotliwy, jeśli chodzi o umeblowanie. Często jest mały i ciemny, a przy tym ma sporo par drzwi. Czasami trudno go ciekawie zaaranżować, choć to pierwsze wnętrze, które widzimy po wejściu do domu. Poza tym oczekujemy od niego pełnej funkcjonalności – ma pomieścić kurtki, płaszcze i obuwie. Chcemy też, aby okazał się po prostu wygodny. W dużej mierze decyduje o tym dobór mebli. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie rozwiązanie do przedpokoju.

Meble systemowe do przedpokoju dla osób ceniących idealne dopasowanie

Bardzo popularne w ostatnim czasie rozwiązanie to gotowe systemy mebli przeznaczone właśnie do przedpokoju. Największa zaleta takiego zestawu to perfekcyjne dopasowanie poszczególnych elementów. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko będzie spójne pod względem wzorów oraz kolorów. Takie zestawy zachwycają praktycznością. To zwykle nowoczesne meble do przedpokoju z siedziskiem, szafką na buty, szafą oraz wieszakiem. Czasami obejmują również nowoczesne lustra do przedpokoju. Decydując się na taki system, nie trzeba zastanawiać się nad doborem poszczególnych elementów. Ponadto wybierając gotowe kompozycje, nie kupujemy meblościanki w starym stylu, a oddzielne meble utrzymane w jednej stylistyce. Nie trzeba kupować wszystkich części danej kolekcji, a jedynie te, które są nam potrzebne. Nowoczesne systemy mebli do przedpokoju znalazły się m.in. w sklepie internetowym marmex.pl.

Jednak rozwiązanie to może okazać się nieodpowiednie w przypadku bardzo małych czy nieustawnych wnętrz, w których trzeba zwracać uwagę na każdy drobiazg. W takim wypadku lepiej kupić pojedyncze meble w pełni pasujące do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Własne rozwiązania do przedpokoju

Samodzielne skomponowanie zestawu mebli to dobra opcja dla osób o konkretnych wymaganiach oraz takich, które dysponują już częścią wyposażenia przedpokoju. Co wybrać? Podstawa to oczywiście szafa. Na małym metrażu najlepiej sprawdzi się model z przesuwnymi drzwiami, które nie zabierają cennej przestrzeni. Świetny wybór to choćby szafy wnękowe, które dobrze wpisują się w kształt pomieszczenia. Kolejny punkt wystroju to nowoczesne meble do przedpokoju z siedziskiem. Warto się na nie zdecydować, jeśli dążymy do maksymalnej użyteczności wnętrza, a zarazem oszczędności przestrzeni. Taka konstrukcja zwykle łączy funkcje wieszaka na ubrania, siedziska oraz szafki na buty.

Do szafy oraz takiego wielofunkcyjnego mebla wystarczy dodać nowoczesne lustra do przedpokoju, bez których trudno wyobrazić sobie aranżację tego wnętrza. Zwierciadło pozwala na sprawdzenie tego, jak wyglądamy chwilę przed wyjściem z domu, a przy tym optycznie powiększa przestrzeń. Podpowiadamy, że w małym pomieszczeniu bardzo dobrze spiszą się podświetlane modele z oświetleniem LED.

Stylowe i modne meble do przedpokoju w różnych wydaniach oferuje sklep internetowy marmex.pl. Można tam znaleźć liczne propozycje, dzięki którym urządzenie wnętrza stanie się niezwykle łatwe. Zapraszamy do przyjrzenia się dostępnym propozycjom.

Dodaj komentarz