Dom i ogród

Pokój dla dziecka – solidne listwy przypodłogowe

Każdy z rodziców wie, że aranżacja pokoju dla swojej pociechy to wielkie przedsięwzięcie. To wielozadaniowe miejsce, które zazwyczaj pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na rozmaite kompozycje aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Przede wszystkim warto przemyśleć, z jakiego powodu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Podstawowym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dokładnie ukrywają szczelinę dylatacyjną, która występuje podczas montażu podłogi. W tym przypadku ważna jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, natomiast w przypadku gdy nieczystości oraz wilgoć dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie i nieatrakcyjne zgrubienie podłogi. W takim wypadku zniwelowaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają także duże znaczenie w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą sprawowały podstawową ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają doskonałe wykończenie podłogi oraz właściwie osłaniają ścianę przed usterkami.

Następnym, bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość korzystne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Sprytnie ukryte przewody nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy stworzone są z przeróżnych materiałów, o ciekawych formatach i niesamowitych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tu łatwość w czyszczeniu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. Dlatego też dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długiej styczności z wodą, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Dobierając listwy przypodłogowe, musimy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na przypadkowe uderzenia podczas zabawy, ale również być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, należy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — odporny materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju swojego dziecka, pragniemy, aby była funkcjonalna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — również na kolejne lata. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy ład w pokoju i optycznie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Warto wówczas pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, można również postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są doskonale zabezpieczone i od razu gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

https://mardomdecor.com/

Dodaj komentarz