Moda

Okulary fotochromowe. Czym są i w jakich sytuacjach się sprawdzają?

Fotochromy to nowoczesne okulary, które reagują na natężenie światła i zmieniają kolor, dopasowując się do stopnia jego natężenia. Dzięki temu są w stanie zapewnić komfort widzenia na wysokim poziomie oraz odpowiednią ochronę wzroku. To doskonały wybór dla posiadaczy wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczu, osób aktywnych fizycznie, a także wszystkich ludzi korzystających na co dzień z okularów, którzy chcieliby w najlepszy możliwy sposób zadbać o zdrowie i świetne samopoczucie swoich oczu.

Czym są okulary fotochromowe?

Okulary to akcesoria niezbędne dla osób, które posiadają wadę wzroku. Są przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym i towarzyszą swojemu posiadaczowi podczas wykonywania większości codziennych czynności. Nosi się je nie tylko wewnątrz pomieszczeń, lecz także na otwartej przestrzeni. Zwykłe szkła korekcyjne w okularach nie chronią jednak oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV tak dobrze, co okulary fotochromowe. To nowoczesne, inteligentne rozwiązanie, które ma za zadanie zabezpieczyć nasze oczy przed oddziaływaniem na nie szkodliwego promieniowania UVB i UVA.

Okulary fotochromowe łączą w sobie zalety okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Zabezpieczają oczy przed poważnymi chorobami, a także chronią delikatną skórę wokół oczu, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się pod wpływem promieniowania słonecznego. W jaki sposób działają?

Fotochromy są wyposażone w specjalne soczewki, które są w stanie reagować na natężenie promieniowania UV, dostosowując się do jego intensywności. W efekcie, kiedy nosząca je osoba znajduje się na zewnątrz, szkła samoczynnie się przyciemniają, a kiedy wejdzie do pomieszczenia, stają się przezroczyste. Szkła fotochromowe łączą więc właściwości okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych.

W jakich sytuacjach przydają się fotochromy?

Fotochromy to nowoczesny rodzaj okularów, który ma szansę świetnie sprawdzić się u większości osób, które na co dzień korzystają z okularów korekcyjnych. To optymalny wybór dla aktywnych ludzi i sportowców, którzy sporo swojego wolnego czasu spędzają na zewnątrz pomieszczeń.

Okulary fotochromatyczne nadają się m. in. na długie spacery na łonie natury, na rower, mogą być także z powodzeniem zakładane do samochodu. Jako że występują zarówno w wersji z korekcją wzorku, jak i jako tzw. zerówki, mogą być noszone także przez osoby z dobrym wzrokiem, które od okularów wymagają jedynie zabezpieczenia oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Okulary z fotochromem to doskonały wybór zarówno w lecie, jak i w zimie. Unikalne właściwości ich szkieł sprawiają bowiem, że dostosowują się do warunków panujących na zewnątrz, zabezpieczając oczy przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym oraz światłem odbitym od wody, asfaltu czy śniegu.

Szkła fotochromowe są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Z powodzeniem mogą po nie sięgnąć zarówno osoby młode, jak i seniorzy wymagający noszenia okularów progresywnych. To sprawdzony wybór, który doceni każda osoba poszukująca inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań w zakresie poprawy jakości widzenia i ochrony wzroku.

Dodaj komentarz