RozrywkaStyl życiaZakupy

Sylwester w domu? Wybierz dekoracje na domówkę!

Kolejny rok minął w mgnieniu oka? To znak, że pora na przygotowania do najważniejszej nocy, jaką jest Sylwester! Nie musisz spędzać go na wielkim balu czy imprezie w klubie. Równie dobrze (a nawet lepiej) możesz bawić się w domu! Podpowiadamy, jakie dekoracje warto wybrać na sylwestrową domówkę, by wszyscy zaproszeni czuli prawdziwie imprezowy klimat!

Impreza sylwestrowa – a może z motywem przewodnim?

Imprezę sylwestrową możesz zorganizować jako „klasyczną” domówkę, ale znacznie ciekawsze wydaje się wybranie motywu przewodniego. Dzięki temu łatwiej będzie zorganizować także odpowiednie dekoracje i zaplanować, na przykład, menu.

Wśród popularnych tematów domowych imprez z okazji Sylwestra prym wiedzie kilka motywów:

  • retro – imprezy sylwestrowe w tym stylu najczęściej nawiązują do magicznych lat dwudziestych; w tym przypadku wśród dekoracji królują takie akcesoria, jak boa z piór, cekiny, dodatki w złotym i srebrnym kolorze, ale też wachlarze ułożone na stole czy też stanowiące dekorację okien,
  • disco – wyjątkowo popularny temat, pełen brokatu, koloru i szalonej muzyki; w tym wypadku nie powinno zabraknąć dekoracji w postaci serpentyn, balonów i girland ze sztucznych kwiatów,
  • Dziki Zachód – motyw, który wymaga trochę więcej pracy, ale efekt może być zaskakujący; Sylwester w takim stylu to dekoracje w postaci „listów gończych” poprzyklejanych na ścianie, girlandy z papierowych proporczyków a do tego topperów do ciasta z wizerunkami kowbojów,
  • glamour – jeden z najbardziej eleganckich i „błyszczących” motywów; tutaj nie powinno zabraknąć dużej ilości balonów, foliowych serpentyn i konfetti.

Oczywiście, tematów imprezy można wymienić znacznie więcej – warto przed organizacją omówić poszczególne pomysły z zaproszonymi gośćmi. Ustalcie, czy chcecie też przebierać się zgodnie z ustalonym motywem – może to być dodatkową atrakcją całego wieczoru!

Dekoracje stołu na Sylwestra w domu

Z całą pewnością domówka z okazji Sylwestra nie obędzie się bez jedzenia i napojów. Bez względu na to, czy przygotujesz bufet, czy też zaproponujesz gościom posiłek przy stole, wykorzystaj pasujące do okazji i motywu przewodniego dekoracje.

Przemyśl również, na czym podasz przekąski i napoje. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie jednorazowa zastawa. Takie wyposażenie ma w końcu same zalety. Przede wszystkim, sztućce jednorazowe takie jak talerzyki, tekturowe kubeczki, papierowe słomki czy serwetki pozwolą Ci szybko posprzątać bałagan już w nowym roku – czyli po zakończeniu domówki.

Drugą zaletą jest mnogość dostępnych w sprzedaży wzorów i kolorów jednorazowych kubków i talerzyków. To oznacza, że możesz dobrać je zgodnie z ustalonym wcześniej tematem – na imprezę glamour wybierz jednorazówki w czarnym lub złotym kolorze, a na Sylwestra disco możesz wykorzystać talerze czy słomki w kilku różnych odcieniach, tworząc wielokolorowy miszmasz.

Na stole możesz też zostawić swobodnie porozrzucane konfetti, a do dekoracji przekąsek wykorzystaj piki z różnymi zdobieniami nawiązującymi do okazji.

Tych dekoracji nie może zabraknąć na domowym Sylwestrze!

Znasz już motyw przewodni? Ustalone zostało menu i lista napojów? Teraz znacznie łatwiej uda Ci się dobrać odpowiednie dekoracje! A wśród nich z całą pewnością nie powinno zabraknąć balonów (tak lateksowych, jak i balonów foliowych, które dostępne są w ogromnej liczbie wzorów), a także girland. Te ostatnie można zresztą przygotować ze wspomnianych właśnie balonów. Świetnie sprawdzą się także banery z radosnymi hasłami (takie jak banery urodzinowe).

Pamiętaj też o takich akcesoriach, jak czapeczki, zabawne okulary czy gwizdki, dzięki którym głośno przywitacie o północy nowy, fantastyczny rok!

Dodaj komentarz