Dom i ogród

Jakie tryby mogą posiadać nowoczesne regulatory temperatury?

Nowoczesne regulatory temperatury coraz częściej wyposażone są w zaawansowane tryby pracy, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest zachować komfort cieplny w mieszkaniu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą nieco bliżej się zapoznać z najpopularniejszymi i najpraktyczniejszymi trybami pracy regulatorów temperatury.

Podstawowy tryb ręczny

Regulator temperatury wyposażony jest w najprostszy tryb ręczny, dzięki któremu użytkownik może ręcznie ustalić optymalną dla siebie temperaturę pokoju, która „z automatu” będzie obowiązywać przez cały czas, niezależnie od pory roku i godziny. Oczywiście, aby zmienić temperaturę w mieszkaniu, każdorazowo należy ponownie dokonać zmian poszczególnych parametrów.

Tryb dzień/noc

Regulatory temperatury, które wyposażone są w tryb dzień/noc mogą bazować na dwóch różnych wartościach temperatury. Pierwsza z nich określa temperaturę, która w pomieszczeniu / pomieszczeniach ma panować za dnia (komfortowa, więc z reguły wyższa), a druga w nocy (zazwyczaj niższa). Użytkownicy mogą ustawić dokładne godziny, w których regulator temperatury zakończy tryb dzienny i przejdzie w bardziej ekonomiczny tryb nocny.

Tryb przeciwzamrożeniowy

Dla osób, które często i na dłuższy czas opuszczają mieszkanie, niezbędny jest tryb przeciwdziałający zamarzaniu instalacji. W trybie tym użytkownik ustala bardzo niską temperaturę, która działać będzie niezależnie od pory dnia. W trybie tym wszystkie pomieszczenia mogą mieć zapewnioną kompleksową ochronę przed mrozem, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Tryb tygodniowy

Dzięki trybowi tygodniowemu można w wygodny i praktyczny sposób zaplanować dokładną temperaturę w pomieszczeniu na cały tydzień (z podziałem na dni pracujące oraz dni wolne). W dużej mierze to właśnie dzięki temu trybowi można znacząco obniżyć koszty ogrzewania mieszkania, dlatego też warto skorzystać z jego dobrodziejstwa. Tryb tygodniowy pozwala zachować pełny komfort cieplny przez całą dobę.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne regulatory temperatury – https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem/regulatory-bezprzewodowe mogą posiadać bardzo wiele dodatkowych funkcji, z którymi warto się zapoznać. W ostatnim czasie bardzo modne są np. urządzenia, które pełnią rolę nie tylko regulatora temperatury, ale również czujnika wilgotności czy zegara z budzikiem.

Dodaj komentarz