Podróże

Jakie powinny być idealne łóżka hotelowe?

W hotelu warto zadbać o komfort, a komfort to wygodne łóżka hotelowe. Właśnie dlatego przy wyposażaniu pokojów warto pamiętać o tym, by postawić na jakość snu. Goście z pewnością ją docenią!

Wyposażenie pokoju hotelowego posiada bardzo duże znaczenie. Powinno cechować się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również komfortem. Na satysfakcję z pobytu w hotelu składa się wiele elementów, przy czym łóżko hotelowe posiada w tym przypadku szczególne znaczenie.

Łóżko hotelowe – standardowe czy kontynentalne?

W pokojach hotelowych dostępne są różne łóżka. W Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Zachodniej Europy wyższej klasy hotele oferują tak zwane łóżka kontynentalne, natomiast w Polsce bardzie popularne są łóżka standardowe. Łóżka kontynentalne składają się z kilku ułożonych na sobie materaców, które umieszczone są na podstawie ze sprężynami – tak zwanym boksie, który wykończony jest tapicerką. Są wyższe niż zwykłe łóżka i przy tym bardzo komfortowe dzięki swojej warstwowej konstrukcji. Posiadają też duże wezgłowia. Kosztują więcej, ale goście hotelu z pewnością docenią sen na takim łóżku. Dobrym wyborem będą też standardowe łóżka hotelowe, które składają się z ramy z żeberkowym dnem oraz z jednego materaca. Takie łóżka są tańsze i również mogą być bardzo wygodne.

Jaki materac do łóżka hotelowego?

O komforcie snu decyduje materac, dlatego wtedy, gdy zamawiane jest wyposażenie hotelowe – wyposazenie-hotelowe.pl warto pamiętać o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na to, by kupić materac rzeczywiście zapewniający wyjątkową wygodę, a przy tym maksymalną trwałość. Najczęściej wybór pada na materace sprężynowe, w tym także strefowe, które wykańczane są piankami wysokoelastycznymi. Najlepiej unikać najtańszych materaców piankowych, które szybko się niszczą. Oczywiście, można wybrać także bardziej komfortowe modele, na przykład materace termoelastyczne czy nawet lateksowe, lecz to już dość duży koszt. Warto pamiętać o tym, że materac powinien być zabezpieczony nieprzemakalnym pokrowcem.

Gdzie kupić wysokiej jakości meble hotelowe?

Łóżka, a także inne meble hotelowe można obecnie zakupić w wielu firmach specjalizujących się w zaopatrzeniu hoteli. Dostarczają swoim klientom szeroką gamę wyposażenia, które potrzebne jest w każdym hotelu – od wyposażenia pokojów, poprzez recepcję i hol, a skończywszy na hotelowej restauracji, stołówce. Podsumowując, wysokiej jakości łóżka hotelowe to niezbędne wyposażenie każdego dobrego hotelu. Dzięki nim goście mogą komfortowo przespać całą noc i z pewnością będą zadowoleni z komfortu wypoczynku.

Dodaj komentarz