Dziecko

Wkładki Memo – najlepszy wybór dla zdrowych stóp Twojego dziecka

Szukasz wkładek ortopedycznych dla swojego dziecka, które zapewnią nie tylko prawidłowy rozwój stóp, lecz również będą wspomagać profilaktykę wad postawy? Wybierz wkładki Memo — innowacyjny produkt, dostosowany do potrzeb najmłodszych użytkowników, który łączy najnowsze technologie z wysoką jakością wykonania. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, dlaczego wkładki Memo to najlepsze rozwiązanie dla Twojej pociechy!

Profilaktyczne i terapeutyczne działanie

Ortopedyczne wkładki Memo dla dzieci zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać problemom ze stopami oraz wspomagać ich terapię. Ich odpowiednio wyprofilowany kształt pozwala na utrzymywanie właściwej postawy. Dzięki temu, wkładki Memo świetnie wspomagają korekcję płaskostopia, koślawości pięty, nadmiernego pronowania lub supinacji stopy, a także wyrównują napięcie mięśniowe i poprawiają krążenie krwi. Mogą one okazać się również nieocenionym wsparciem w leczeniu wad postawy, takich jak skolioza, lordoza czy kifoza, ponieważ wpływają na prawidłowe ustawienie kręgosłupa i miednicy.

Mniejsze ryzyka kontuzji

Poprzez prawidłowe ustawienie stopy, wkładki Memo minimalizują ryzyko powstawania kontuzji i innych problemów związanych z układem ruchu. Zwiększają ponadto stabilność i amortyzację stopy, co chroni ją przed urazami podczas biegania, skakania czy chodzenia. Ponieważ do ich produkcji użyto specjalnej pianki, wkładki Memo świetnie redukują nacisk na stawy i ścięgna, co zapobiega powstawaniu odcisków, otarć i pęcherzy, a także dolegliwościom bólowym.

Innowacyjna korytkowa konstrukcja

Specjalna forma wkładki Memo zapewnia optymalne wsparcie dla pięty i śródstopia, co jest kluczowe dla zachowania prawidłowego funkcjonowania narządów ruchu. Ich wyróżnikiem jest korytkowa konstrukcja – dzięki temu rozwiązaniu  otacza piętę i podtrzymuje łuk podłużny stopy, zapobiegając przy tym jej zapadaniu się i nadmiernemu obciążeniu. Wkładki Memo są również wyposażone w specjalne poduszki, które amortyzują uderzenia i rozkładają nacisk na całą powierzchnię stopy. Ich odpowiednio wyprofilowany kształt sprawia również, że nie przesuwają się ani nie zwijają w bucie.

Wkładki Memo typu korytkowego to kompleksowe rozwiązanie, które pomaga w profilaktyce i leczeniu wad postawy oraz zapewnia zdrowy rozwój stóp dzieci. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów i dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz