Moda

6 Sposobów, aby poświęcić włosom uwagę, na którą zasługują tego lata.

W szczytowym okresie lata większość ludzi myśli o ochronie tylko swojej skóry przed surowymi promieniami UV. Nasze włosy wymagają jednak dodatkowej pielęgnacji i uwagi również ze względu na upalne lato!
Jeśli nie masz pojęcia o tym, jak bardzo dbać o włosy, na co zasługują, trafiłeś we właściwe miejsce! Zapoznaj się z kilkoma wspaniałymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji włosów w lecie.

Sportowa fryzura na lato

Fryzura, która jest łatwa w utrzymaniu i nie jest narażona na działanie ciepła i wilgoci, najlepiej sprawdzi się w okresie letnim. Unikaj golenia wszystkich włosów, ponieważ naraża to delikatną skórę głowy na działanie promieni słonecznych.
Wybierz krótką fryzurę – pozwoli to na ucieczkę ciepła z tyłu szyi i skóry głowy. Krótka fryzura sprawia, że mycie włosów jest łatwiejsze i mniej czasochłonne.
Jeśli nie chcesz skracać długich włosów, upnij je w kok lub kucyka.

Stosować filtr przeciwsłoneczny.

Nie tylko na skórze, ale również na skórze głowy! Cienka skóra na głowie jest podatna nie tylko na oparzenia słoneczne, ale również na inne problemy skórne, w tym raka skóry. Zanim wyjdziesz na słońce, upewnij się, że nałożyłeś filtr przeciwsłoneczny na skórę głowy.
Jeżeli masz długie włosy, trudno będzie Ci nałożyć na skórę filtr przeciwsłoneczny, jednak włosy będą chronić skórę głowy przed silnymi promieniami słońca. Upewnij się, że nałożyłeś filtr przeciwsłoneczny na końcówki włosów.
Co najważniejsze, użyj kapelusza, aby zakryć włosy i skórę głowy, gdy wychodzisz, aby zapobiec ich uszkodzeniu.

Szampon w razie potrzeby

Latem jesteś bardziej aktywny, w związku z czym Twoje włosy na pewno pobrudzą się bardziej niż w pozostałych miesiącach. Jednak nie musisz myć włosów codziennie; mycie włosów i skóry głowy w większym stopniu, niż jest to konieczne, może wysuszyć włosy i skórę głowy poprzez pozbawienie ich naturalnych olejków.
Jeśli nie pocisz się zbyt dużo, pamiętaj o myciu szamponem co drugi dzień lub dwa razy w tygodniu. Jeśli włosy są nadmiernie przetłuszczające się i zabrudzone, możesz je myć codziennie za pomocą łagodnego szamponu.
Upewnij się, że szampon pasuje do Twojego typu włosów! Jeśli nie masz pewności, co pasuje do Twoich włosów, kup małogabarytowe opakowania lub zamów bezpłatne próbki w internecie, aby znaleźć odpowiedni szampon do Twoich włosów.

Utrzymuj nawilżenie swoich włosów.

Utrzymywanie włosów nawilżonych latem jest tak samo ważne jak zimą, nawet jeśli masz włosy przetłuszczające się! Ciepło i wilgoć mogą zasysać wilgoć z włosów, sprawiając, że są one podatne na łamliwość. Co więcej, sole znajdujące się w pocie mogą jeszcze bardziej uszkodzić włosy! Utrzymanie nawilżonych włosów zapewni, że pozostaną one na włosach, nie powodując ich nadmiernego zawilgocenia.
Do tłustych włosów możesz użyć szamponu i odżywki typu “dwa w jednym”. Alternatywnie, wybierz lekki krem nawilżający i zachowaj ciężki na zimę. Należy również unikać stosowania odżywki bezpośrednio na skórę głowy, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się głowy w gorącu.

Chroń włosy przed wodą morską i basenową.

Łatwo jest zapomnieć o ochronie włosów przed żywiołami, zwłaszcza gdy wykonujesz czynności, które kochasz. Ale woda w basenie i woda morska mogą zrobić znacznie większe uszkodzenia włosów, niż można pomyśleć, więc pamiętaj, aby zachować dodatkową ostrożność przed zanurzeniem.
Przed pójściem do kąpieli, spłucz włosy czystą wodą. Wejście prosto do basenu lub morza może spowodować, że włosy wchłaniają szkodliwe substancje chemiczne wraz z wodą i na pewno tego nie chcesz!
Po kąpieli również spłucz włosy, co pomoże zmyć chemikalia i sole oraz zapobiegnie uszkodzeniom włosów.

Unikaj produktów stylizacyjnych tak bardzo, jak to możliwe.

Większość produktów do stylizacji włosów jest na bazie alkoholu i może usuwać z nich wilgoć i naturalne oleje. Ponadto niektóre produkty, takie jak woski, pozostawiają nadmiar resztek oleju, który może być trudny do zmycia i uszkodzić włosy.
Jeśli musisz używać produktów do stylizacji włosów, wybierz żel lub lakier do włosów, które nie zawierają alkoholu.

Wniosek

Pielęgnacja skóry i włosów jako mężczyzny może nie przyjść do ciebie w sposób naturalny. Ale dzięki podanym tu poradom, wiesz, że pielęgnacja włosów jest łatwa. Zacznij więc od zwrócenia uwagi na włosy!

Dodaj komentarz