Moda

Stylowe obrączki ślubne dla mężczyzn

W minionych latach panny młode miały ograniczony wybór, jeśli chodzi o obrączkę ślubną. Często była to zwykła opaska w żółtym złocie, co było normą dla większości, która stała na alternacji, aby czekać na swoją pannę młodą.
Czasy się zmieniły i projektanci biżuterii teraz zaspokoją wszystkie gusta w obrączkach ślubnych dla mężczyzn. Różne metale, dodatek diamentów i skomplikowane style, takie jak opaski w różnych kolorach i dodatki – wszystko to składa się na współczesny wygląd i każdy człowiek może teraz wybrać obrączkę, która odzwierciedla jego osobowość i symbolikę okazji, którą reprezentuje.

Diamenty są wieczne

Kiedyś widziane tylko w biżuterii dla kobiet, diamenty są obecnie w dużej mierze kamieniem szlachetnym, a wielu mężczyzn nosi przedmioty, które mają błyszczący zestaw kamieni.
Obrączki ślubne globalnie działających specjalistów sprzedaży nie różnią się od siebie i wybór obejmuje mały prosty zestaw kamienia w oprawie, prosta linia małych diamentów aż do lśniącej taśmy pięknie wyciętych diamentów, które naprawdę krzyczą w blasku ślubu.

Nowoczesne metale

Przez dziesiątki lat jedynym metalem, który mężczyźni nosili na obrączce ślubnej, było żółte złoto. Symboliczny, prosty, klasyczny, ale pozbawiony oryginalności wybór ten zmienił się w tym, że prawie każdy metal używany w przemyśle jubilerskim może – i będzie używany w obrączce ślubnej.
Oprócz tradycyjnego żółtego złota, pojawiły się również pierścienie wykonane z białego lub różowego złota i platyny. Srebro rośnie w popularności i dla osób posiadających budżet lub chcą bardziej industrialny wygląd, a następnie wolframu lub nawet stali nierdzewnej jest wartym wyboru.

Klasyczne kształty idą w parze z nowoczesnością

Mężczyźni chcący klasycznej, gładkiej obrączki z lekkim skrętem mogą zdecydować się na nieco inny kształt samego pierścienia. Tradycyjnie pierścienie ślubne mają miękką krawędź, ale prostokątny pierścień jest bardzo współczesnym wyborem, szczególnie w połączeniu z białym metalem. Komfortowe obrączki krzywoliniowe są płaskie po wewnętrznej stronie pierścienia, ale zakrzywione po zewnętrznej stronie, co daje dopasowanie do wyglądu klasycznego wzornictwa.

Szerokość obrączki

Szerokość obrączki ślubnej to połączenie osobistego smaku i komfortu. Przeciętny pierścionek ślubny dla mężczyzny wynosi 5-7mm, ale niektórzy lubią mieć biżuterię, która naprawdę wyróżnia się wielkością. Jeśli to Ty, sprawdź, czy jest wygodny w noszeniu. Zastanów się również, jak obrączka będzie odczuwalna w pracy; każdy, kto ma pracę przy użyciu rąk przez cały dzień może mieć bardzo szeroką obrączkę ślubną trudną do noszenia.

Kamienie szlachetne do wyboru

Jeśli obrączka ma zawierać kamień szlachetny lub rząd kamieni, należy wybrać taki, który jest odporny na zużycie i nie ma skłonności do uszkodzeń i zadrapań. Najtwardszym kamieniem szlachetnym na świecie jest diament, ale jeśli chcesz coś innego lub chcesz połączyć z kolorowymi kamieniami, spójrz na szafir (wszystkie kolory, nie tylko niebieski) i rubiny. To, czego naprawdę należy unikać, jest opal, ponieważ jest bardzo miękki pod względem kamienia szlachetnego i może szybko popękać lub, co gorsza, rozbić się na kawałki przez codzienne noszenie.

Dodaj komentarz