Zdrowie i uroda

Jakie są skuteczne krople do oczu? Postaw na nawilżenie i ochronę

Coraz więcej wykonywanych zawodów naraża ludzkie oczy na zmęczenie, wysuszenie, zaczerwienienie czy podrażnienie.

Mają wpływ na to takie czynniki, jak wiele godzin spędzonych przed ekranem komputera, nieodpowiednie oświetlenie stanowiska pracy czy klimatyzacja. Również jakość stylu życia ma wpływ na kondycję oczu. Palenie papierosów, wielogodzinne przeglądanie treści na smartfonie w nocy czy niewystarczająca ilość snu. Wtedy pojawia się tzw. zespół suchego oka, na który można stosować nawilżające krople do oczu. Jednak w przypadku zapalenia spojówek, konieczne mogą okazać się krople do oczu na receptę.

Nawilżające krople na zmęczone i czerwone oczy

Na rynku dostępnych jest wiele nawilżających kropli do oczu tzw. sztucznych łez, które uzupełniają prawdziwe łzy. Nawilżające krople stosuje się m.in. na zmęczone, czerwone i podrażnione oczy. Swoją skuteczność zawdzięczają, dzięki składnikom zatrzymującym wodę na powierzchni oka – polimerom. Tego rodzaju krople do oczu zawierają zazwyczaj kwas poliakrylowy, alkohol poliwinylowy czy kwas hialuronowy.

Wiele różnych leków oftalmologicznych można kupić online za pomocą liki24.pl. Platforma ta umożliwia nabycie produktów nawet 30 % taniej, gdyż zbiera informacje o cenach i dostępności leków sponad 1000 polskich aptek. Na zmęczone, podrażnione i zaczerwienione oczy przez liki24.pl można kupić np. krople do suchych oczu Bepanthen eye.

Preparat ten działa nawilżająco, ale także tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka, odbudowując film łzowy. Regularne stosowanie roztworu przynosi ulgę suchym, zaczerwienionym oraz podrażnionym oczom. Podobne uczucie ukojenia przynoszą także inne krople dostępne na liki24.pl m.in. Lacrimal, Starazolin czy Hialeye.

Zamawiając leki oftalmologiczne (https://liki24.pl/atc-narzady-zmyslow/atc-leki-oftalmologiczne/) do godziny 16:00, można je otrzymać jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo klient może wybrać jedną z trzech pór dnia, w której leki mają być dostarczone – poranną, popołudniową, wieczorną.

Krople na zapalenie spojówek

Poza zaczerwienieniem, uczuciem suchości i pieczenia może pojawiać się również świąd i obrzęk oka. Takie objawy ze strony narządu wzroku oznaczają często zapalenie spojówek. Schorzenie może ustąpić samoistnie przy prawidłowej higienie oka. Czasami wystarcza tylko stosowanie sztucznych łez (bez konserwantów).

Jednak w poważniejszym przebiegu przy bakteryjnym bądź wirusowym zapaleniu spojówek lekarz może zdecydować o przepisaniu kropli do oczu na receptę z antybiotykiem, glikokortykosteroidami, sulfonamidami. Krople do oczu na receptę również można nabyć przez liki24.pl. Podczas zamówienia wystarczy podać PESEL oraz numer e-recepty, by zakupić antybiotyki online.

Krople do oczu stosowane w zapaleniu spojówek czy łagodnych stanach alergicznych to np. Softacort. Roztwór bazuje na hydrokortyzonie, hamującym objawy stanu zapalnego. Leczenie zapalenia spojówek tego rodzaju kroplami do oczu na receptę powinno trwać zazwyczaj kilka dni – maksymalnie do 14 dni.

W bakteryjnych infekcjach oczu stosuje się także ofloksacynę, którą zawierają krople Floxal. Ten preparat pomaga zwalczać bakterie beztlenowe oraz tlenowe. Stosowany jest nie tylko w zapaleniu spojówek, ale również innych schorzeniach narządu wzroku m.in. zapaleniu rogówki, brzegów powiek, worka łzowego, jęczmienia, wrzodu rogówki.

Dodaj komentarz