Motoryzacja

Czyściwo włókninowe przemysłowe

Poradzą sobie z oleistym brudem na stołach montażowych fabryk, zagwarantują czystość w kuchniach restauracji i higienę w laboratoriach. Czyściwa włókninowe (bawełniane) to nowoczesne produkty do sprzątania – idealnie chłonne i wygodne w użyciu.

Powstają ze zużytych tekstyliów bawełnianych, ale są jednorazowe. Nie trzeba ich prać ani suszyć, jak zwykłych ścierek wielokrotnego użytku. Te z bawełnianego czyściwa po zużyciu trafiają do utylizacji, co znakomicie ułatwia i przyspiesza porządki. Ich wysoka chłonność sprawia, że świetnie i szybko radzą sobie z najbardziej kłopotliwym brudem, nie rysując przy tym czyszczonych powierzchni. Są niezastąpione zwłaszcza tam, gdzie rodzaj pracy wymaga ponadstandardowej higieny lub wymusza konieczność utrzymania w czystości urządzeń narażonych na działanie olejów, smarów, farb, lakierów i innych chemikaliów. Są to miejsca o specjalnych wymaganiach, w których zabrudzenia trudno byłoby usunąć z użyciem zwykłych szmat. Na rynku czyściwa przemysłowe Sontara EC dostępne są w odcinkach, dużych rolkach i jako chusteczki zamknięte w wiaderkach. Oferta jest tak bogata, że łatwo znaleźć te, które będą odpowiadały konkretnym potrzebom.

Uniwersalne czyściwa wielozadaniowe

Są miękkie i elastyczne, grube i chłonne, o chropowatej fakturze. Dzięki temu absorbują najtrudniejsze do usunięcia substancje, takie jak farby, smary czy płyny hamulcowe, docierając nawet do trudno dostępnych detali. Można ich używać z rozpuszczalnikami. Są bardzo wytrzymałe, pozwalając nawet na energiczne szorowanie. Ich mięsista, gruba struktura ochroni dłonie pracownika przed skaleczeniem czy poparzeniem, jeśli czyszczone powierzchnie mają ostre krawędzie lub są rozgrzane. Produkty te sprawdzą się w warsztatach mechanicznych czy zakładach poligraficznych, bo chłoną farby drukarskie. A także w gastronomii ze względu na dobrą chłonność olejów, tłuszczy, wody i certyfikaty bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością.

Czyściwa specjalistyczne pucują do połysku

W dotyku przypominają miękką tkaninę i są niskopylne, co oznacza, że na czyszczonej powierzchni nie pozostanie najmniejsza smuga. Łagodnie ślizgają się po powierzchni, pozostawiając ją wypolerowaną do połysku. Są skuteczne zarówno w wersji na sucho, jak i na mokro. Świetnie sprawdzają się w salonach samochodowych, używane do polerowania karoserii aut i ich chromowanych elementów z użyciem past polerskich. Wykorzystywane są także w szpitalach czy laboratoriach, zostawiając bez smug szklane powierzchnie i utensylia. Dobrze chłoną tłuszcze i wodę, więc będą przydatne również na zapleczu dużych zakładów gastronomicznych. Mocny materiał, z którego są zrobione, gwarantuje długie działanie – po użyciu, przepłukaniu i wysuszeniu mogą być stosowane ponownie.

Czyściwa nasączane delikatne dla dłoni

Usuną brud z przedmiotów, a przy tym nie zniszczą nam rąk, nawet jeżeli zabierzemy się do sprzątania bez rękawic. Produkty te łączą w sobie skuteczność w czyszczeniu miejsca pracy z łagodnością dla skóry dłoni. Znakomite do szybkich porządków – mają formę chusteczek, zamkniętych w poręcznym wiaderku, które łatwo przenosić. Z ich pomocą szybko pozbędziemy się zabrudzeń z metalowych, lakierowanych czy szklanych powierzchni. Niektóre z tych produktów zaprojektowane są specjalnie do czyszczenia dłoni. Nasączone specjalną emulsją rozpuszczą farbę, smar, klej, wchłoną brud, a dodatkowo nawilżą skórę. Są testowane dermatologicznie.

Dodaj komentarz