ZakupyDom i ogród

Fotele obrotowe – ergonomia przede wszystkim

Fotele obrotowe  to niezbędny element każdego domu, w którym znajduje się biurko. Dzięki nim przyjmujesz wygodną pozycję podczas pracy przed komputerem.

Ich najważniejszą funkcją zawsze jest to, by jak najlepiej podpierały kręgosłup i sylwetkę w ogóle, aby praca przy biurku nie doprowadziła do bólu.

Fotele obrotowe dla dzieci

Fotele obrotowe są niezbędne nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. W tym przypadku są o tyle istotnym elementem wyposażenia, że wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Tylko ergonomiczny, dobrze dobrany do kształtu sylwetki dziecka pozwoli mu za każdym razem podczas siedzenia przy biurku przyjmować wygodną i bezpieczną dla całego ciała pozycję. Dzięki temu zadbasz o kręgosłup swojego dziecka, co będzie inwestycją w przyszłość.

fotel obrotowy – ergonomiczne fotele obrotowe
fotel obrotowy – ergonomiczne fotele obrotowe

Ergonomia w fotelach obrotowych

Co znaczy wspomniana ergonomia? To oczywiście komfort i wygoda ubrane w bezpieczeństwo dla sylwetki. Jak owa ergonomia prezentuje się w konkretnym fotelu?

  • Oparcie powinno być odpowiednio ustabilizowane, aby mogło bezpiecznie podtrzymywać kręgosłup; musi ono naturalnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa,
  • parametry siedzenia (wysokość i głębokość) oraz oparcia powinny być regulowane, dzięki czemu każdy użytkownik będzie miał szansę ustawić je odpowiednio do swoich potrzeb,
  • fotel powinien być wyposażony w podłokietniki podpierające ramiona.
fotel obrotowy - wygodne fotele obrotowe
fotel obrotowy – wygodne fotele obrotowe

Materiał wykonania fotela obrotowego

Jednym z ważnych czynników, na jakie trzeba zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni fotel obrotowy, jest materiał, z jakiego został on wykonany. Często nie zwracamy na to uwagi, a później okazuje się, że fotel nie jest tak wygodny, jak się na początku wydawało.

Jednym z materiałów, na które warto postawić, jest ekoskóra perforowana. Ma ona na swojej powierzchni malutkie dziurki, dzięki którym pot i i ciepło z ciała są odprowadzane. Ekoskóra bez perforacji nie jest w stanie zapewnić takiej ochrony, a poza tym szybciej się niszczy, wiec nie jest polecana.

Bardzo dobrym materiałem jest skóra naturalna z tym, że charakteryzuje się ona wysoką ceną. Nie wszyscy będą chcieli się zdecydować na taki produkt, a wtedy istnieje możliwość kupienia tańszego odpowiednika wykonanego z imitacji skóry. Taki model również będzie się świetnie prezentował i dawał wygodę podczas siedzenia.

Z kolei tkanina materiałowa będzie najbardziej przyjemna w odbiorze. Miękka i miła w dotyku. Ma ona jeszcze jedną zaletę. Siadając na fotelu obrotowym z tkaniny materiałowej w gorące dni, „nie przykleimy się” do niego. Z kolei zimą nie będziemy siadać na zimnym, nieprzyjemnym siedzisku.

Istotnym elementem, który warto mieć w swoim fotelu obrotowym, jest materiał siatkowy. Dzięki niemu plecy się nie pocą, bo dokonuje się cyrkulacja powietrza. Poza tym siatka dopasowuje się do sylwetki osoby siedzącej, więc tym bardziej warto w nią zainwestować.

Dobrej jakości fotel obrotowy pozwala zniwelować skutki długotrwałego siedzenia przed komputerem. Nie zastąpi oczywiście aktywności fizycznej i przerw w trakcie pracy przy biurku, ale pomoże w zachowaniu odpowiedniej pozycji całego ciała.

Dodaj komentarz