Zdrowie i uroda

Jak działają pianki koloryzujące?

Jednym z symboli zmiany w życiu kobiety jest nowa fryzura. Odświeżony kolor, nowe uczesanie czy długość to także impulsy, które dodają energii, skłaniają do odważniejszych decyzji, podejmowania nowych wyzwań i urozmaicenia codziennej rutyny. Zazwyczaj metamorfozy dokonuje się w salonie fryzjerskim. Są jednak te z nas, które stawiają na domowe sposoby na koloryzacje. Po jakie produkty wtedy sięgnąć? Które zapewnią wymarzony kolor i bezpieczeństwo farbowania? Podpowiadamy: pianki koloryzujące do włosów.

Koloryzacja nie taka trudna

Koloryzacja włosów jest jednym z trudniejszych zabiegów fryzjerskich. Nieodpowiednio przeprowadzona może sprawić, że osiągnie się efekt odwrotny do zamierzonego. Błędy wynikają nie tylko ze złego dobrania odcienia, ale także z trudności w nierównomiernym nakładaniu farby. Farbując samodzielnie włosy, szczególnie trudno ją rozprowadzić z tyłu głowy. Dodatkowo trzeba uważać, aby przy okazji farbowania włosów nie pobrudzić ścian, podłogi i innych przedmiotów w pobliżu. Nic więc dziwnego, że samodzielna koloryzacja jawi się jako zabieg trudny i skomplikowany.  Z użyciem odpowiednich produktów może ona jednak stać się prawdziwą przyjemnością. Idealnym kosmetykiem do farbowania włosów w domowych warunkach jest pianka koloryzująca. Lekka, pozbawiona amoniaku i o przyjemnym zapachu pozwala na szybką i prostą zmianę koloru kosmyków.

Czym jest pianka koloryzująca do włosów?

Pianka koloryzująca to ogólnodostępny produkt do samodzielnego farbowania włosów. Wyróżnia się tym, że jest niezwykle delikatna dla kosmyków. Wynika to z tego, że w kosmetyku nie znajdziemy szkodliwych dla włosów substancji takich jak amoniak. Co więcej, składy pianek do włosów zawierają wiele cennych substancji, które mają za zadanie odżywiać kosmyki podczas zabiegu. Stąd też farbowanie pianką często nazywane jest koloryzacją pielęgnującą. Taki zabieg pomogą przeprowadzić pianki koloryzujące do włosów dostępne na https://www.perfumeria.pl/collections/szampony-i-pianki-koloryzujace. Pozwolą one nie tylko odświeżyć kolor kosmyków, ale i go zmienić czy pokryć siwe włosy. Plusem koloryzacji pielęgnującej będzie to, że równomiernie pokryje kosmyki.

Jak działa pianka koloryzująca do włosów?

Pianki koloryzujące działają na strukturę włosów mało inwazyjnie, nie niszcząc go. Ze względu na ich delikatności nie pozwalają jednak na długotrwałą zmianę koloru w przeciwieństwie do tradycyjnych farb. Zazwyczaj kolor pianki utrzymuje się na czuprynie przez 15-24 mycia, a wypłukiwanie barwnika przebiega stopniowo. Warto też pamiętać, że delikatna formuła pianki do koloryzacji może nie sprostać drastycznej zmianie koloru. Z jej pomocą brunetka nie stanie się nagle blondynkom, a szatynka rudowłosą pięknością. Po pianki do farbowania najlepiej sięgać, jeśli chce się rozjaśnić lub przyciemnić kolor czupryny o 1-2 tony, dodać fryzurze trójwymiarowości, ujednolicić kolor czy pokryć siwiznę. Kosmetyk sprawdzi się wtedy idealnie i pomoże w uzyskaniu naturalnego efektu.

Dodaj komentarz