Biznes i finanse

Steve Jobs jakiego nie znamy

jobs

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzy kultowego symbolu nadgryzionego jabłka. Jedna z największych i najdrożej wycenianych firm świata, rozwinęła się za sprawą wizjonera i pomysłodawcy, którym był Steve Jobs. Na stałe odcisnął on piętno i zmienił sposób patrzenia na nowoczesne technologie. Kim był założyciel największego koncernu Apple?

Steve Jobs- krótka biografia

Wizjoner przełomu wieków, przyszedł na świat jako syn Amerykanki i Syryjczyka w 1955 roku. Urodził się w San Fracisco, gdzie z dobrymi wynikami ukończył szkołę średnia, a następnie wybrał studia informatyczne. Jednak porzucił je, na rzecz zdobywania wiedzy praktycznej z tego zakresu. Steve Jobs od małego wykazywał się zdolnościami przedsiębiorczymi. Pierwsze pieniądze zarobił handlując “niebieskimi pudełkami”, dawniej gwarantowały one bezpłatne połączenia telefoniczne. W poszukiwaniu równowagi duchowej, wyjechał do Indii, skąd powrócił już jako buddysta. Krótko po powrocie do ojczyzny, założył własną firmę- Apple. Produkty szybko stały się potentatami na światowych rynkach. Poprawianie i ulepszanie technologi stało się jego pasją i przyniosło mu fortunę. Jednak nie dała rady uratować ona zdrowia Jobs’a. Zdiagnozowany rak wątroby, mimo przeszczepu, zakończył się jego śmiercią w 2011 roku.

Ciekawostki z życia założyciela Apple

Steve Jobs, mimo iż całe swoje życie poświęcił udoskonalaniu technologi, bardzo dbał, by jego dzieci miały z nią jak najmniejszy kontakt. Zabronił im więc używania iPadów. Chciał, by dzieci skupiały się na życiu i sprawach realnych, nie szukając rozwiązań i udogodnień, płynących z elektrycznych urządzeń. Kolejną ciekawostką jest fakt, że pierwszy model komputera Apple powstał w przydomowym garażu. Został on wystawiony na sprzedaż dopiero po śmierci Jobs’a, za rekordową sumę 905 tysięcy dolarów. Komputer został skonstruowany w 1974 roku, a sprzedany w 2014 roku. Steve Jobs przeszedł również na weganizm. Wydawać by się mogło, że to zdrowe posunięcie, jednak w tym przypadku było inaczej. Wierzył on bowiem, że ta dieta eliminuje potrzebę mycia się. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że po jego śmierci, przyznano mu 104 patenty na urządzenia elektryczne. Mimo, że prowadził on o nie wiele spraw sądowych za życia. Interesujący jest fakt, w jaki Steve Jobs sprawdzał swoje urządzenia. W przypadku pierwszego prototypu iPada, od razu wrzucił go do akwarium. Zauważył, że podczas tonięcia, z iPada ciągle wydobywają się pęcherzyki powietrza. Jasno stwierdził, że we wnętrzu jest jest tyle miejsca, że można je zagospodarować i znacznie ulepszyć. Założyciel Apple, był także człowiekiem hojnym. Jego sekretarka spóźniła się do pracy, tłumacząc się awarią samochodu. Steve wręczył jej więc od razu kluczyki do nowego auta, z prośbą, by więcej się nie spóźniała.

Kilka lekcji prezentacji od Steve’a Jobsa: https://www.bluo.pl/biznes/dziewiec-lekcji-prezentacji-od-stevea-jobsa

1 komentarz

Dodaj komentarz