Zdrowie i uroda

Jak mieć zdrowe zęby?

mycie zębów

Stan zębów jest jednym spośród ważnych elementów stanowiących o naszym wyglądzie i o zdrowiu pełnego organizmu. Idealnie wiemy, jak istotny zarówno w życiu zawodowym jak również towarzyskim jest uśmiech, to jedna spośród pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę patrząc na drugą osobę. Zdrowy uśmiech dodaje nam atrakcyjności. Obecnie, jest to bardzo ważne, aby zęby były w jak najdoskonalszym stanie. Mówi to o nas samych, więc także należałoby dbać o nie każdego dnia.

Regularna higiena jamy ustnej

To do znudzenia powtarzane zdanie wydaje się naturalne. Niestety, doświadczenia wskazują, iż wciąż mnóstwo osób słabo dba o regularną czystość uzębienia bądź czyści zęby źle. Należałoby zatem przypomnieć, iż oczyszczanie zębów poprzez 2-3 minuty co najmniej dwa razy dziennie, natomiast najlepiej po każdym posiłku, jest ważne w walce o atrakcyjny uśmiech. Poza zębami należy oczyszczać również język, na jakim gromadzą się niezliczone bakterie tworzące osad. Poniektóre szczotki mają specjalistyczną przestrzeń polerującą przeznaczoną dla języka.

Liczy się technologia mycia

Co z owego, iż regularnie myjemy zęby, jeśli czynimy to źle. Nieodpowiednia technologia mycia, fatalnie dopasowana pasta oraz szczotka nie jedynie zniweczą własne wysiłki, ale mogą poważnie zaszkodzić zębom oraz dziąsłom. Jeśli rzeczywiście nam zależy na zdrowiu jamy ustnej, nauczmy się dobrze oczyszczać zęby – instruktaż higieny jamy ustnej nie jest ogromnym nakładem, natomiast zapewnia duże zalety.

Specjalne akcesoria higieniczne

Zwykła szczotka do zębów nie starcza do precyzyjnego wyczyszczenia wszelkich miejsc w uzębieniu. Więc ponadto poleca się wykorzystywanie przyborów takich jak nitki, wykałaczki oraz szczotki międzyzębowe. Zapewniają one wyeliminowanie płytki z miejsc niedostępnych, natomiast zwłaszcza z powierzchni międzyzębowych oraz przestrzeni łącznych. Nitki zębowe źle wykorzystywane mogą wywoływać zniszczenie przyzębia, więc najlepiej poprosić lekarza stomatologa o instruktaż ich używania. Mogą być one wykorzystywane też do czyszczenia przestrzeni pod mostem. Są też irygatory więc specjalistyczne narzędzia do czyszczenia jamy ustnej – wypłukujące wodą pod ciśnieniem pozostałości żywnościowe z ciężko dostępnych miejsc.

W rękach eksperta

Prócz indywidualnego dbania o czystość zębów oraz jamy ustnej, chociaż dwa razy w roku należałoby odwiedzić dentystę, jaki sprawdzi nasze zęby oraz sprawdzi, czy wszystko z nimi w porządku. Zdezynfekuje je też z odkładającego się kamienia nazębnego. Częste wizyty u stomatologa pozwalają błyskawicznie zaobserwować oraz wyleczyć zmiany próchnicowe i zapobiegać infekcjom przyzębia.

Źródło: https://livefree.pl/zdrowe-zeby-o-tym-warto-wiedziec/

1 komentarz

  • Ważne, aby od małego uczyć dzieci higieny jamy ustnej. To musi być nawyk – mycie rano i wieczorem, po 2 minuty.

Dodaj komentarz