Dom i ogród

Jaki odkurzacz stojący wybrać?

Ogrom odkurzaczy dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że nierzadko nie wiemy, po jaki sprzęt sięgnąć. Mamy na to sposób. Koniecznie sprawdź, jaki odkurzacz stojący sprawdzi się w Twoim domu.

Dlaczego warto sięgnąć po odkurzacz stojący?

Swojego czasu odkurzacz stojący uznawany był za dodatek, który i tak nie mógł mierzyć się ze zwykłym odkurzaczem. Teraz jest inaczej. To sprzęt niezwykle lekki i wygodny, który wjedzie prawie wszędzie przy niewielkim nakładzie pracy. Ich przenoszenie jest proste, a w szafie bez problemu znajdzie się dla nich miejsce. Minusem może być jedynie niewielki pojemnik na brud, jednak wystarczy opróżnić go po każdym sprzątaniu, by cieszyć się świetną pracą odkurzacza. Tak, naprawdę warto sięgnąć po taki sprzęt. Tylko który wybrać?

Moc odkurzacza

Zwróć uwagę przede wszystkim na moc modelu, który Cię interesuje. Im będzie większa, tym sprawniej uda Ci się poradzić sobie z zanieczyszczeniami w domu. Chociaż przewodowe odkurzacze mają zwykle większą moc, na rynku znajdziesz już modele, w których napięcie akumulatora wynosi nawet ponad 25V.

Pojemnik na kurz i inne nieczystości

Pojemność zbiornika jest istotna, gdyż pokazuje Ci, ile zabrudzeń odkurzacz będzie w stanie zmieścić podczas czyszczenia. Nie potrzebujesz jednak największego pojemnika na rynku, jeśli mieszkasz w niewielkiej przestrzeni. Do kawalerek i mniejszych mieszkań, pojemność do 2,5 litra będzie idealna. Domy i większe mieszkania wymagają większych pojemności – od 3 litrów wzwyż.

Waga urządzenia

To istotne zwłaszcza dla osób, które szukają odkurzacza pionowego, by mniej męczyć się podczas sprzątania. Lekkie odkurzacze są zwrotne i bardzo łatwo się nimi operuje. Dlatego im mniejsza waga, tym lepiej.

Czas działania i poziom hałasu

Koniecznie zwróć uwagę także na te dwa parametry. Odkurzacz może wydawać się świetny jednak, jeśli będzie generować dużo hałasu, w domu z małym dzieckiem nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, możesz pominąć tę informację. Skup się jednak na czasie działania – im dłuższa praca akumulatora, tym rzadsza konieczność ładowania.

Sprawdź także, jakie dodatkowe akcesoria zapewnia odkurzacz. Im więcej szczotek, tym lepiej. Jeśli szukasz produktów, które pomogą Ci w czyszczeniu swojego mieszkania, zajrzyj na Leifheitsklep.pl – tam znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Dodaj komentarz