Podróże

Prywatna polisa turystyczna – czy warto?

Organizacja wyjazdu za granicę to nie lada wyzwanie. Przygotowując się do dalekiej podróży, nie można zapomnieć o jednym, niezwykle istotnym aspekcie – mowa oczywiście o bezpieczeństwie. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie turystyczne oraz w jakich sytuacjach warto zdecydować się na jego zakup.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Polisa turystyczna jest umową zawieraną pomiędzy klientem a danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Polisa gwarantuje kompleksową ochronę podczas całej podróży poza krajem stałego zamieszkania. W sytuacji, kiedy na skutek nieszczęśliwego wypadku bądź nagłej choroby zmuszony będziesz do skorzystania z pomocy lekarskiej, ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia ewentualnych kosztów leczenia – w tym leczenia zachorowania na COVID-19.

Jakie są zalety ubezpieczenia turystycznego?

Osoby, które zdecydują się na zakup prywatnej polisy turystycznej, mogą liczyć na wiele korzyści. Co najważniejsze, w przeciwieństwie do karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje także kraje spoza Unii Europejskiej. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia szerszy dostęp do świadczeń zdrowotnych, gwarantuje pokrycie kosztów leczenia prywatnego, ewentualnego transportu do kraju czy kosztów ratownictwa. Polisa oferuje również ochronę w zakresie assistance, pomocy prawnej i NNW. Każdy podstawowy pakiet można rozszerzyć o ubezpieczenie dodatkowe m.in. bagażu, sprzętu sportowego czy odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Czy polisa turystyczna ma jakiekolwiek wady? Na szczęście jest ich niewiele. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego wiąże się z dodatkowymi kosztami, których wysokość zależna jest od rodzaju polisy. Co więcej, warto tutaj wspomnieć również o tym, że niektóre świadczenia mogą być wyłączone spod ochrony, dlatego też przed podpisaniem umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym należy dokładnie zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Umowy.

Kiedy warto zdecydować się na wykupienie polisy turystycznej?

Niezależnie od tego, czy planujesz wymarzony urlop w tropikach, czy też przygotowujesz się do dłuższego wyjazdu służbowego, to nabycie ubezpieczenia turystycznego będzie świetnym rozwiązaniem. Jednym z towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy turystyczne dla osób, które często podróżują za granicę jest firma SIGNAL IDUNA.

Posiadając prywatną polisę turystyczną, zyskujesz gwarancję w pełni spokojnej i bezpiecznej podróży, co jest szczególnie ważne zwłaszcza teraz – w trudnej sytuacji epidemicznej panującej na całym świecie.

Dodaj komentarz