Dom i ogród

Kominek z wkładem – sposób na dogrzanie domu przed sezonem

Chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania? W takim przypadku pomyśl o zamontowaniu kominka z wkładem kominkowym. To obecnie popularne rozwiązanie stosowane zarówno w nowszych, jak i starszych domach.

Koszty ogrzewania domów w Polsce są często bardzo wysokie. Stąd też wiele osób szuka sposobów, aby je zredukować. Jedną z najtańszych metod grzewczych jest zastosowanie kominka opalanego drewnem.

Kominek z wkładem – dlaczego warto?

Kiedyś kominki w domach jednorodzinnych były spotykane powszechnie. Potem, w miarę upowszechnienia się nowocześniejszych metod ogrzewania, stały się mniej popularne. Teraz widać odwrotny trend – kominki znów są chętnie montowane nawet w nowo wybudowanych domach.

Główną przyczyną jest w tym przypadku wspomniany koszt, ponieważ kominek jest niedrogi. Świetnie nadaje się do dogrzewania budynku przed sezonem i po jego zakończeniu, gdy zdarzają się jeszcze chłodne dni. W mniejszych domach może służyć również do całkowitego ogrzewania wnętrz.

Poza tym kominek można obecnie wykonać bardzo łatwo. Dużym zainteresowaniem wyróżniają się wkłady kominkowe, które pozwalają na szybkie wybudowanie kominka o wysokiej sprawności.

Jak wybrać odpowiedni wkład kominkowy?

Sklepy oferują różne rodzaje wkładów do kominków. Jak wybrać najlepszy wkład kominkowy? Tutaj pod uwagę należy wziąć kilka różnych kwestii.

Przede wszystkim wkład kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Wklady-kominkowe/5 powinien posiadać właściwą moc grzewczą, która będzie dostosowana do wielkości pomieszczenia, które ma ogrzewać. Kominek może jednak nie tylko grzać jeden pokój, lecz również inne pomieszczenia. W tym przypadku istnieje możliwość wykonania specjalnego kominka z wkładem wodnym, który będzie podłączony do instalacji grzewczej.

Należy także wziąć pod uwagę kwestie jak wielkość wkładu kominkowego w porównaniu z jego miejscem montażu. Wkład może być prosty, ale może on również mieć konstrukcję narożną.

Obudowa do wkładu kominkowego – gotowa czy na zamówienie?

Wkład kominkowy to tylko jeden z elementów kominka. Poza nim konieczne będzie również wykonanie jego obudowy. Tutaj można zdecydować się na zakupienie gotowej obudowy dopasowanej do konkretnego typu kominka albo wykonać ją samodzielnie.

Do produkcji obudowy na wkład kominkowy stosowne są różne materiały, na przykład są to cegła klinkierowa, kamień naturalny, na przykład marmur czy granit, kafle. Można zatem dopasować je do aranżacji wnętrza, aby nadać mu jeszcze piękniejszy wygląd.

Z dostępnymi ofertami wkładów kominkowych można zapoznać się już teraz w sieci. Zamówienia na wkłady i obudowy można składać również online.

Dodaj komentarz