Motoryzacja

Czy warto zaaplikować powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

Zakup nowego auta, zwłaszcza prosto z salonu, to dla wielu osób ogromny wydatek oraz wielka inwestycja. Kupując nowe auto chcemy, by służyło nam ono przez wiele długich lat. Ważna jest dla nas jego specyfikacja, moc, silnik, pakiet wyposażenia, ale także to, jak się ono prezentuje. Chcemy by prezentowało się dobrze, najdłużej jak to możliwe. Aby nasze auto jak najdłużej czarowało nas nieskazitelnym stanem swojej karoserii, warto o nią dbać i odpowiednio ją pielęgnować. Jednym z popularnych sposobów na zabezpieczenie samochodowej karoserii jest nałożenie powłoki ceramicznej na lakier. Czym jest aplikowana na auto powłoka ceramiczna i czy warto ją nałożyć? Jeśli zastanawiacie się nad tym i wciąż nie potraficie podjąć decyzji, koniecznie zostańcie z nami do końca. Wyjaśniamy, podpowiadamy, tłumaczymy. Po przeczytaniu tego wpisu podjęcie decyzji czy nakładać ceramikę na samochód będzie dużo łatwiejsze. Zapraszamy do lektury!

Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy – co to jest?

Nasze samochody codziennie mają przed sobą mnóstwo wyzwań. Wyzwania stają przed nimi przed domem, na drodze, na parkingu, pod galerią handlową i w wielu innych miejscach. Jeżeli zależy nam na tym, aby auto zachowało salonowy wygląd, a jego lakier nawet po roku, dwóch lub trzech wyglądał nienagannie, musimy mu w tym pomóc. W jakie sposób? Świetnym sposobem na ochronę samochodowej karoserii jest nałożenie powłoki ceramicznej na lakier. Stanowi ona swego rodzaju pancerz ochronny, który zostaje zaaplikowany bezpośrednio na lakier. Ceramika na auto charakteryzuje się niesamowicie wysoką twardością. Podczas gdy klasyczny lakier nałożony na auto przez producenta posiada poziom twardości od 2H do 4H. Powłoka ceramiczna Ceramic Pro, którą zaaplikują na Wasz samochód specjaliści pracujący w olsztyńskim studio Car Detailingu Bling Factory, to twardość na poziomie aż 9H! Tak odporna warstwa ceramiki zaaplikowanej na pojazd sprawia, że lakier – na który jest ona nałożona – jest świetnie chroniony przez rysami oraz uszkodzeniami.

Ceramika na lakier samochodowy – jakie ma zalety?

Prawdopodobnie domyślacie się już, że ceramika samochodowa ma sporo zalet. To prawda! Wysoka twardość to dopiero początek. Ma ona więcej cech, o których należy wspomnieć. Powłoka ceramiczna zaaplikowana na auto zabezpiecza karoserię przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Lakierowi przestają być straszne kwaśne deszcze czy mocne słońce i wysokie temperatury. Ceramika chroni lakier samochodowy przez korozją oraz utlenianiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach na samochody aplikowane są tzw. lakiery wodne, które są dużo bardziej podatne na uszkodzenia czy zarysowania niż lakiery samochodowe nakładane na pojazdy jeszcze kilkanaście lat temu. Czy to wszystkie zalety ceramiki? Oczywiście, że nie! Ceramika chroni także samochód przed agresywną chemią, którą nierzadko możemy spotkać na publicznych myjniach samochodowych.

Powłoka ceramiczna – czy warto?

Zdecydowanie tak! Ma wiele zalet – wymienionych we wcześniejszym akapicie – a na dodatek cechuje się tzw. efektem samooczyszczenia. Efekt ten wynika z zastosowanej podczas jej produkcji nanotechnologii. Dzięki temu, że powłoka obniża powierzchniowe napięcie, ewentualne zabrudzenia nie przywierają tak bardzo do samochodu, do umycia którego wystarczy wówczas jedynie woda! Dodatkowo auto z nałożoną ceramiką po prostu wygląda lepiej – lakier jest bardziej lśniący i przypomina lustro, a kolor karoserii staje się głębszy.

Szukasz najlepszego studia Auto Detailingu w Olsztynie? Skontaktuj się z Bling Factory!

Bling Factory PREMIUM DETAILING
Olsztyn, ul. Lubelska 43i
+48 668 685 446
studio@blingfactory.pl

Dodaj komentarz