Styl życia

Czy warto zorganizować wesele pod namiotem?

Na organizację wesel w plenerowej scenerii decyduje się coraz więcej osób. Jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla klasycznych wesel urządzanych na salach bankietowych. Choć bez wątpienia ślub w plenerze to niezwykle romantyczne i urokliwe wydarzenie, to jednak jego organizacja wymaga odpowiedniego podejścia do wielu kwestii. Czy biorąc pod uwagę zarówno koszty, jak i wady i zalety tego typu imprezy, warto decydować się na ślub w plenerze?

Jak zorganizować niezapomniane wesele w plenerze?

Jedną z największych trudności, z jaką muszą się zmierzyć organizatorzy plenerowych wesel jest nieprzewidywalność pogody. Chłód, silny wiatr i opady deszczu mogą skutecznie zepsuć nawet najlepiej zorganizowaną imprezę weselną. Rozwiązaniem problemów z pogodą mogą być namioty bądź różnego rodzaju mobilne urządzenia, które pozwolą uchronić weselników przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi. W tym celu można skorzystać z licznie działających na terenie kraju wypożyczalni namiotów weselnych, które z pewnością będą odpowiadały potrzebom nawet każdej młodej pary, której marzy się ślub w pięknych okolicznościach przyrody.

Zalety wesela w plenerze

Wesela w pięknych okolicznościach przyrody mają wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że na ich organizację decyduje się coraz więcej osób. Jedną z największych zalet organizacji tego typu imprezy w plenerze jest dostępność pięknych okoliczności przyrody, co szczególnie cenne efekty daje w czasie, gdy pogoda sprzyja organizacji przyjęcia weselnego. Wesele na tle dużego zamku czy jeziora bez wątpienia będzie miało niezwykle romantyczną atmosferę. Wesela w plenerze dają możliwość zorganizowania imprezy nawet na kilkaset osób (wszystko dzięki nieograniczonej powierzchni), co w przypadku znaczącej części sal weselnych nie zawsze jest możliwe. Dodatkowo w takim przypadku możliwości aranżacyjne, dotyczące dekoracji imprezy są niczym nieograniczone.

Wady wesela w plenerze

Organizacja wesela w plenerze jest nieco trudniejsza niż w przypadku sali weselnej, bowiem koniecznie trzeba zadbać o znacznie więcej aspektów, które nie tylko zapewnią parze młodej i gościom dobrą zabawę, ale również pozwolą im się czuć na imprezie bezpiecznie i komfortowo. Wadę wesel plenerowych może stanowić przede wszystkim:

  • brak odpowiednio zorganizowanego zaplecza sanitarnego imprezy,
  • uciążliwa obecność owadów (komarów, muszek itd.), co szczególnie trudne do zaakceptowania może być w okresie letnim,
  • wysokie koszta organizacji imprezy – zaplecze plenerowych imprez, w tym namioty czy inne mobilne urządzenia wymagają opłacenia znaczących kosztów najmu,
  • problemy z nagłośnieniem, jeśli DJ czy zespół nie dysponuje odpowiednio profesjonalnym sprzętem.

Koszty organizacji wesela w plenerze

Tak naprawdę koszta wesela w plenerze mogą być zróżnicowane, w zależności od ilości wynajętego sprzętu czy innego rodzaju udogodnień dla gości. Warto mieć na uwadze, że przy organizacji wesela na świeżym powietrzu, niezbędne jest opłacenie znacznie większej ilości sprzętu niż w przypadku imprez w klasycznych salach weselnych. Poza namiotami niezbędne jest wynajęcie stołów, obrusów i całej zastawy, zaplecza sanitarnego czy krzeseł. To oczywiście generuje dodatkowe koszty, z którymi nie trzeba się liczyć w przypadku organizacji przyjęcia w klasycznej sali weselnej. W wielu przypadkach niezbędne jest także ułożenie podłoża w wynajętym namiocie w https://rentatent.com.pl/ (pozwoli to na wygodniejsze tańce), co oczywiście łączy się z kolejnym wydatkiem. Oczywiście nie zawsze wesele w plenerze wiąże się z wyższymi wydatkami. Koszty organizacji wesela uzależnione są bowiem od bardzo wielu różnorodnych czynników.

Warto również przeczytać: https://urzadza.pl/1264,kiedy-warto-wynajac-namiot/

Dodaj komentarz