Zdrowie i uroda

7 Wskazówek dotyczących zapobiegania urazom ramion podczas ćwiczeń

Ramiona są najbardziej wszechstronnymi stawami ciała, pozwalającymi na łatwe wykonywanie ruchów. Jeśli myślisz o tym, jest sporo ruchów, które nie obejmują stawów barkowych. Nie oznacza to jednak, że są one niewrażliwe na urazy.
W przypadku kontuzji stawy barkowe potrzebują sporo czasu, aby się wyleczyć. Jeśli obawiasz się, że zranisz ramiona podczas treningu, oto 7 wskazówek do rozważenia.

1.Wolny i stabilny wygrywa wyścig.

Wierzcie lub nie, ekscentryczne działanie mięśni, określane również jako “negatywne”, są świetne dla waszych mięśni. Nauka, która stoi za tym jest jednak skomplikowana. Istnieją dowody na to, że działanie mięśni ekscentrycznych jest niezbędne dla odpowiedzi anabolicznej, co zwiększa naprawę tkanek.
W zasadzie wszystko, co musisz zrobić, to spowolnić, a konkretnie, gdy opuszczasz ciężarki. Ponadto, znacznie zmniejszysz ryzyko urazów ramion w tym procesie.

2. Rozciągnij się, zanim zaczniesz ćwiczyć.

Osoby wykonujące ćwiczenia mięśni mimośrodowych zauważą utratę ruchomości przez 24 godziny po zakończeniu sesji treningowej. Jeśli chcesz utrzymać swoją mobilność, to będziesz musiał wziąć udział w aktywnym rozciąganiu.
Po wykonaniu ćwiczenia, ważne jest, aby się rozciągnąć, ponieważ po wyczerpaniu mięśnie skracają się i kurczą. W celu utrzymania równowagi i elastyczności ciała, konieczne jest, abyś rozciągnął się, bez którego najprawdopodobniej będziesz cierpiał z powodu długoterminowych skutków, gdzie utrata ruchomości może być trwała.

3. Poprawić swoją postawę.

Był dobry powód, dla którego matka powiedziała Ci, abyś stał w pozycji pionowej – jest to konieczne dla długotrwałego zdrowia Twoich ramion.
Dzięki ustaleniu postawy nie tylko będziesz wyglądać wyżej, ale również ułatwi ci to wykonywanie treningów na ramionach. Przy dobrej postawie dasz ramionom stabilność, aby zmniejszyć ryzyko urazów.

4 . Opracowanie inteligentnego harmonogramu treningów.

W celu opracowania harmonogramu treningu, upewnij się, że codziennie przełączasz się między różnymi częściami ciała. Pamiętaj, że ćwiczenia wymagające powtarzalnych ruchów ramion mogą prowadzić do uszkodzeń ramion, w tym urazów.
Możliwe jest, że Twoje ramię będzie celem więcej niż jednego treningu, ponieważ oczywiście jest to najczęściej używany staw twojego ciała. Oznacza to, że oprócz zwykłego dnia pracy, trenujesz je do pewnego stopnia w inne dni. Jest to jeden z wielu sposobów, w jaki nadużywanie może powodować urazy, nawet nie wiedząc o tym.

5. Unikać ćwiczeń, które powodują urazy ramion.

Przy podnoszeniu ciężarów najmniejszy błąd może powodować duże problemy, ale są specyficzne ćwiczenia, które są znacznie bardziej niebezpieczne w pogarszaniu się lub powodowaniu urazów ramion.
Warto zauważyć, że nawet w doskonałej formie ćwiczenia te przyniosą więcej szkody niż pożytku.
Jeśli twoje ramiona mogłyby mówić, podziękowaliby ci za unikanie niektórych ćwiczeń. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma żadnych alternatyw, które mogłyby stanowić część rutyny treningowej. Dla najlepszych ćwiczeń, które nie powodują urazów ramion.

6. Dostosuj rzeczy w oparciu o swoje bezpieczeństwo.

Poza ćwiczeniami wymienionymi powyżej, niektóre osoby mogą znaleźć pewne ćwiczenia, aby zrobić nimi tylko krzywdę.
Podczas gdy niektórzy mogą uznać, że łatwo jest zdjąć prasy sztancowe, są tacy, którzy mogą nie czuć się w ten sam sposób. W takim przypadku, najlepiej jest dostosować się odpowiednio. Na przykład, jeśli ławeczka z bliskim uchwytem przeszkadza, to nie opuszczaj belki na całą drogę.
Kulturyści mogą uważać to za bluźniercze i mogą nawet nawoływać do nie wkładania wysiłku w opanowanie ćwiczenia, które cię niepokoi, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że każdy człowiek nie jest taki sam. Nie pozwól, aby to, co inni Cię niepokoją lub w co wierzą, a jeśli masz problemy, dostosuj ćwiczenie wokół swoich możliwości dla Twojego bezpieczeństwa.

7 . Utrzymanie równowagi.


Osoby zainteresowane naprawą wyglądu swojego ciała ignorują mięśnie, których nie mogą zobaczyć dla tych, którzy mogą. Podczas treningu siłowego, osoby te skupiają się bardziej na ćwiczeniach pchających, skupiając się bardziej na ramionach i klatce piersiowej niż na plecach.
Problemem jest brak równowagi, która jest niezbędna do uniknięcia urazów związanych z ramionami. Na szczęście istnieje sposób na obejście tego problemu – wykonaj taką samą ilość ćwiczeń pchania i ciągnięcia. W rzeczywistości nie ma też szkody w wykonywaniu większej ilości ćwiczeń ciągnięcia.
Dopóki ćwiczenia pchania i ciągnięcia są wykonywane z tą samą częstotliwością, nierównowaga na ramionach może być usunięta na dobre.

Niezależnie od tego, czy Twoje ramiona są w porządku, czy nie, powyższe wskazówki mogą poprawić Twoje treningi. Twoje stawy barkowe będą silne i zdrowe, tak bardzo, że poradzą sobie z tym, co rzucisz im na drodze.

Dodaj komentarz