Dom i ogród

Materac bonelowy. Dobierz materac bonelowy dla seniora

Materac bonelowy to jedno z tradycyjnych rozwiązań, które powinno przypaść do gustu starszym osobom. Materace bonelowe składają się ze sprężyn.

Zdrowy sen seniora. Materac bonelowy czy inny?

Na każdym etapie życia potrzebujemy innego podparcia dla ciała, dlatego tak ważne jest wybieranie dobrego materaca. Dobry materac powinien być w stanie wspomagać prawidłowe ułożenie ciała. Jest to o tyle istotne, że daje kręgosłupowi odpowiedni odpoczynek przez całą noc.

Szczególnie istotne jest dobranie właściwego materaca dla osoby w starszym wieku. Ciało seniora jest delikatniejsze niż u osoby w sile wieku, dlatego podczas snu seniorzy inaczej odczuwają nacisk. Jaki zatem materac wybrać? Trzeba zwracać uwagę na preferencje, ponieważ to one w dużej mierze odpowiadają za wygodę. Najlepiej pozwolić seniorowi wypróbować kilka materaców, aby dzięki temu możliwe było dobranie odpowiedniej twardości. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to, co jest potrzebne konkretnej osobie. Być może zmaga się z bólami kręgosłupa lub długi czas spędza w łóżku – te i inne kwestie zawsze trzeba brać pod uwagę przy wyborze konkretnego produktu.

Wybór produktów jest bardzo szeroki: materace bonelowe, kieszeniowe, piankowe, lateksowe.

Materac bonelowy dla seniora

Seniorzy, czyli przedstawiciele paru dekad wstecz, często są przyzwyczajeni do spania na tapczanach, kanapach i tego rodzaju niezbyt wygodnych i dopasowanych do kształtu ciała oraz krzywizn kręgosłupa podłożu. Nawet jeśli takie posłanie sprawdzało się w ich młodzieńczych latach, teraz, w starszym wieku, powinni oni zdecydowanie unikać takich rozwiązań. Dla zachowania zdrowia, wygody oraz dla zapewnienia sobie dnia pełnego energii powinni wybierać sprawdzone, dopasowane do ich potrzeb materace, np. materac piankowy czy bonelowy.

Jednym z materaców, które na pewno przyciągną uwagę seniora, są materace bonelowe. Mimo że nie jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, na pewno przypadnie do gustu Twoim rodzicom lub dziadkom. Jest to rozwiązanie tradycyjne, które znają oni od lat i być może z racji dobrych doświadczeń sprzed lat stanie się ono dla nich jedynym wyborem.

Zacznijmy może od tego, czym właściwie są materace bonelowe. Materac bonelowy to po prostu materac sprężynowy, który składa się ze sprężyn w postaci klepsydry. Są one przytwierdzone do podstawy wykonanej z drutu. Dzięki temu materac jest odpowiednio elastyczny.

Nie tylko materac bonelowy dla seniora

Nieco ulepszoną wersją typowego materaca bonelowego (sprężynowego) jest model kieszeniowy. Jego podstawą również są sprężyny z tym, że są one połączone w inny sposób. Każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni, dzięki czemu materac nie wysłuży się zbyt szybko, a dodatkowo utrzymuje większą elastyczność.

Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań jest wybieranie materaca piankowego: poliuretanowego, termoelastycznego, lateksowego lub wysokoelastycznego. W przypadku osoby, która z powodu choroby musi większą część życia spędzać w łóżku, sprawdzą się materace termoelastyczne dopasowujące się do sylwetki, chroniące przed odleżynami i usprawniające przepływ krwi.

 

Wybór materaca dla seniora poprzedź szczegółowym sprawdzaniem cech konkretnego produktu. Pomóż dobrać materac dla starszej osoby tak, by posłużył przez lata i był spełnieniem marzeń o wygodzie.

Dodaj komentarz