Zdrowie i uroda

Dlaczego kosmetyki na trądzik nie zawsze działają? O skutecznej pielęgnacji skóry trądzikowej.

Leczenie trądziku potrafi trwać miesiącami i latami. Niestety często po drodze natrafiamy na kosmetyki, które nie tylko nie poprawiają stanu skóry, ale jeszcze go pogarszają. Co sprawia, że jedne kosmetyki wykazują dużą skuteczność, a inne nie? I czy pielęgnacja domowa rzeczywiście może pomóc spełnić marzenie o czystej, zdrowej cerze?

Dlaczego kosmetyki na trądzik nie zawsze działają?

Wśród podstawowych przyczyn możemy wymienić:

  • zbyt małe stężenie składników aktywnych,
  • zawartość składników wysuszających, które dają krótkotrwały efekt, a dłużej stosowane dodatkowo wzmagają produkcję sebum,
  • niedostosowanie kosmetyku do rodzaju skóry,
  • niedokładne oczyszczanie skóry,
  • kompletna pielęgnacja, np. brak tonizacji, niedostateczne nawilżanie, brak złuszczania.

Jak wybrać skuteczne kosmetyki na trądzik?

Aby mieć pewność, że wybrane kosmetyki dobrze odpowiadają na potrzeby skóry, najlepiej skonsultować się z kosmetologiem. Po wywiadzie i badaniu skóry, specjalista doradzi nam, jakie preparaty będą najbardziej dostosowane do jej potrzeb i rodzaju zmian trądzikowych. Kosmetolog może także zaproponować nam odpowiednie zabiegi lecznicze, np. z użyciem kwasu salicylowego lub azelainowego. Połączenie indywidualnej pielęgnacji domowej z zabiegami gabinetowymi często daje spektakularne efekty, na które wiele osób czeka przez lata. Takie podejście reprezentuje np. marka kosmetyków do cery problematycznej Nanili Professional. W ich ofercie są zarówno preparaty dla specjalistów, wykorzystywane podczas zabiegów kosmetycznych, jak i kosmetyki do pielęgnacji domowej, które uzupełniają leczenie, wzmacniają jego skuteczność i z dnia na dzień poprawiają stan skóry.

Kompleksowe leczenie trądziku

Jeśli przez lata bezskutecznie próbuje poradzić sobie z trądzikiem, sięganie po kolejny drogeryjny preparat nie jest dobrym pomysłem. Trądzik jest chorobą o złożonym podłożu. Często, aby skutecznie sobie z nim poradzić, konieczne jest połączenie leczenia farmakologicznego z peelingami chemicznymi i holistyczną pielęgnacją domową. Odpowiednio dobrany kwas może oczyścić skórę i ograniczyć istniejące zmiany, a także zapobiec powstawaniu kolejnych. Natomiast dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu, możemy np. unormować poziomy hormonów, które powodują nadprodukcję sebum. Podstawą są jednak odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji domowej, ponieważ jeśli zabraknie bezpiecznego i efektywnego oczyszczania, tonizacji i nawilżania – problem trądziku będzie się pogłębiał.

Dodaj komentarz