Zdrowie i uroda

Skuteczne metody pozbywania się blizn

Niedoskonałości skórne w postaci blizn nie wyglądają estetycznie i stosunkowo trudno usunąć je całkowicie. Tym bardziej, jeśli mówimy o wieloletnich bliznach, wypukłych, o nierównomiernej strukturze. Postęp technologiczny sprawił, że można liczyć na pozbycie się ich w mniejszym lub większym stopniu. Nawet zmniejszenie ich widoczności poprawia komfort życia i zwiększą pewność siebie, dlatego warto zainteresować się dostępnymi metodami usuwania blizn.

Profesjonalne usuwanie blizn Katowice – wybierz dla siebie najlepszą metodę

Paniętami w postaci blizn kolekcjonujemy już od dzieciństwa i z pewnością każdy ma przynajmniej jedną na swoim ciele. Jest to całkowicie naturalne i nie powinno stanowić powodu do wstydu ani być źródłem kompleksów. Niestety wiele osób, szczególnie panie, mają z tym problem. Tym bardziej, jeśli blizna nie wygląda estetycznie i znajduje się w widocznym miejscu. Trudno byłoby mówić o nieskazitelnej twarzy, na której znajduje się mało urokliwa blizna. Wiedzą o tym doskonale osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, który zostawia szpecące blizny, z którymi nie radzą sobie zwykłe kosmetyki. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów na blizny. Dobiera się je w zależności od ich wyglądu, wielkości, wieku i głębokości. Za najbardziej skuteczną metodę uznaje się laserowe usuwanie blizn, która jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana niezależnie od wieku, wielkości czy grubości zmiany skórnej.

Co pomoże pozbyć się nieestetycznych blizn?

W przypadku blizn pomocny okazuje się być peeling chemiczny, który polega na złuszczaniu i wygładzaniu skóry, pobudzaniu jej do regeneracji. Kolejnym sposobem będzie dermabrazja, czyli zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem wyposażonym w diamentową głowicę, która ściera warstwy skóry. Łagodniejsza w działaniu jest mikrodermabrazja. Ciekawym rozwiązaniem się być zabieg suwania blizn krioterapią, czyli przy użyciu ciekłego azotu/podtlenku azotu. Coraz popularniejsza jest mezoterapia, czyli innowacyjny zabieg za pomocą którego można usunąć nawet głębokie blizny, łącznie z tymi pooparzeniowymi i po zabiegach chirurgicznych. W przypadku każdej metody efekty nie pojawiają się od razu, ale trzeba być cierpliwym i przeprowadzić kilka serii zabiegów. Nie mogą one być jednak powtarzane codziennie czy nawet co parę dni, ale w kilkutygodniowych odstępach. W zależności od wybranego zabiegu mówić można o mniejszej lub większej inwazyjności. Zasada jest taka, że im blizna jest głębsza i większa, tym pobycie się jej zajmuje więcej czasu.

Dodaj komentarz