Dziecko

7 Sposobów na skrócenie czasu wyświetlania na ekranie Twojego dziecka

dziecko przed telewizorem

Istoty ludzkie nigdy nie były przeznaczone do stacjonowania w jednym miejscu, miały się poruszać. Ale przy obecnym stylu życia zarówno dorosłych, jak i dzieci, większą część naszego dnia spędzamy siedząc. Jeśli uważasz, że ta zmiana stylu życia dotknęła tylko dorosłych, to wzrost liczby otyłych dzieci nie jest nowością, ale problemem. Dlatego też, tak jak chodzenie do szkoły, branie prysznica, mycie zębów jest częścią codziennej rutyny dziecka. Nadszedł czas, aby aktywność fizyczna stała się częścią ich reżimu w tych 7 prostych sposobach:

Na zewnątrz

Dzieci uwielbiają zabawy, a organizowanie jednej na świeżym powietrzu wystarczy, aby je podekscytować. Wiosną lub latem, zaplanuj zabawę na basenie lub w parku. Zajęcia te nie tylko pomagają dzieciom pozostać aktywnymi, ale także budują ich siłę i wytrzymałość. Inną możliwością jest zapisanie ich na zajęcia takie jak gimnastyka, piłka nożna, taniec. Może to pomóc dzieciom w nauce nowych umiejętności przy zachowaniu ich aktywności.

Taniec

Taniec jest najlepszym ćwiczeniem, więc jak najlepiej wykorzystać tę przyjemną aktywność fizyczną. Poproś swoje dzieci, aby potrząsnęły nogą w rytm muzyki i uczyniły ją dla nich interesującą, kupując lampy taneczne, głośniki i zamieniając swój salon w parkiet do tańca. Taniec pomaga w zwiększeniu elastyczności, zasięgu ruchu i jest również dobrym sposobem na skierowanie energii dziecka we właściwym kierunku. Dla dzieci z nadwagą taniec może pomóc im schudnąć i poprawić ich nawyki żywieniowe.

Spacer do szkoły

Rodzice wolą prowadzić swoje dzieci do szkoły, ponieważ uważają, że jest ona mniej bezpieczna ze względu na rosnący ruch uliczny i wymaga mniej czasu. Ale niewielka zmiana w tych nawykach rodziców może przynieść dużą różnicę w życiu ich dziecka. Spacer do szkoły pomaga dzieciom pozostać bardziej aktywnymi, czujnymi, zwiększa kreatywność i pozwala na lepsze dotarcie do klasy. Pozostaw kluczyki do samochodu za sobą i następnym razem zaprowadź dziecko do szkoły.

Nagroda za aktywne życie

Każde dziecko lubi otrzymywać niespodziankę lub prezent, gdy wykonuje dobrą robotę. Tak więc, aby zaszczepić aktywność fizyczną w codziennym życiu dziecka, nagradzaj je za aktywność. Na przykład, gdy sprzątają po zabawkach i decydują się na zabawę niż oglądanie telewizji lub gier mobilnych. Zatem zachęcajcie ich niespodzianką, aż do momentu, gdy drobne zmiany staną się dla nich stylem życia.

Spacer z psem

Jeśli Twoje dziecko jest miłośnikiem zwierząt domowych, zabranie psa na spacer byłoby dla niego ekscytujące. Towarzysz swojemu dziecku, aby mogło chodzić z psem, jeśli masz go w domu, a jeśli go nie masz, zabierz je do pracy w charakterze psich spacerów dla sąsiadów lub przyjaciół. Jest to zabawny sposób na zachęcenie dzieci do ćwiczeń, zamiast przyklejania ich do telewizora lub ekranu mobilnego. Ponadto, edukuj dziecko, aby było rozważne wobec zwierząt i opowiedz mu o schroniskach, które pracują na rzecz dobrostanu zwierząt, zarówno w domu, jak i w pracy i oferują najlepsze rozwiązania w dziedzinie edukacji i terapii zwierząt.

Spacer z rozmową

Zbuduj rutynę spaceru przed lub po obiedzie w swoim harmonogramie. To nie musi być rygorystyczne, ale prosty spacer po okolicy. Spraw, aby ta pora dnia była czasem rodzinnym, bez wyjątku dla nikogo, kto siedzi w domu. Ten codzienny tryb spaceru i rozmowy pomoże uczynić ćwiczenie, które będzie częścią codziennego życia z dodatkowymi korzyściami, takimi jak więź rodzinna, lepsze trawienie i lepszy sen.

Wyślij je na zewnątrz

Technologia jest jednym z głównych winowajców, dlaczego dzieci chcą pozostać w domu. Dlatego ograniczenie czasu na ekranie i wysłanie ich na zabawę przez co najmniej godzinę, jest obowiązkiem rodziców. Będziesz zaskoczony, że bieg w parku, huśtawka i jazda na rowerze, może spowodować znaczące zmiany w ogólnym rozwoju Twojego dziecka. Oprócz fitness, zabawa na świeżym powietrzu pomaga w zwiększeniu uwagi u dzieci. Rozwija również umiejętności społeczne i behawioralne, jak dzieci uczą się czekać na swoją kolej, być uprzejmym dla ludzi wokół nich.

Podsumowując, pamiętaj, że jako rodzic, musisz znaleźć sposób, aby aktywność fizyczna stała się częścią rutyny naszego dziecka w naturalny sposób. Polegając tylko na zaawansowanych technologicznie gadżetach, Twoje dzieci stracą na zabawie i wzroście, jaki zielone przestrzenie zapewniają w ich ogólnym rozwoju. Tak więc, zredukuj czas na ekranie Twojego dziecka za pomocą tych 7 prostych kroków i utrzymaj aktywność i siłę swoich dzieci.

Dodaj komentarz