Podróże

4 Wskazówki dla większej wygody podróżowania.

Podróżowanie nie zawsze jest łatwe, ponieważ po drodze nie masz komfortu domowego. Częścią zabawy przygody jest wyjście poza strefę komfortu. Jednak nadal miło jest być w stanie pozostać tak przytulnym, jak to tylko możliwe.

Istnieją pewne wskazówki, którymi powinni kierować się podróżni, aby ułatwić sobie nieco podróżowanie. Przecież kto chce iść na wycieczkę i czuje się zdenerwowany przez cały czas? Oto kilka z najlepszych sposobów na wygodniejsze podróżowanie.

Przygotuj wygodne buty.

Niezależnie od tego, czy jedziesz na Annapurna Trek, czy na ulice Grecji, zawsze powinieneś mieć pewność, że posiadasz buty, które są niezawodne.

Kiedy przynosisz buty, które są zbyt ciasne lub przecinają boki stóp, wystawiasz się na katastrofę.

Jeśli musisz przynieść parę butów, które nie są przeznaczone do chodzenia na duże odległości, upewnij się, że jest to Twoja dodatkowa para butów. Zawsze noś parę, która nadaje się do wsparcia kręgosłupa i wszelkiego rodzaju pogody. W przeciwnym razie będziesz nieszczęśliwy i być może nawet kontuzjowany.

Lekkie opakowanie.

Wielu podróżnych popełnia błąd przepełnienia. Z zamiarem upewnienia się, że są przygotowani na każdą okazję, w końcu zatrzymują się z powrotem. Noszenie ciężkiej torby sprawia, że jesteś mniej mobilny.

Jeśli planujesz podróż do kilku miejsc, będziesz chciał, aby Twoje torby były łatwe w rzucaniu i przemieszczaniu. W przeciwnym razie będziesz musiał martwić się o kłopoty związane z rozpakowywaniem i przepakowywaniem zbyt wielu rzeczy za każdym razem, gdy jesteś w drodze. Może się okazać, że cierpisz z powodu bólu ramion i szyi . Kto chce bolącej szyi podczas wakacji?

Uzyskać bezpośrednie loty.

Nawet jeśli to może być kuszące, aby zdecydować się na najtańsze loty dla twojej podróży, może to często oznaczać bardzo długie opóźnienia i połączenia.

Jeśli podróżujesz gdzieś daleko, powinieneś poważnie zastanowić się nad wydatkowaniem dodatkowych pieniędzy i wyborem lotu bezpośredniego. Będziesz znacznie mniej zmęczony i prawdopodobnie będziesz się cieszyć o wiele bardziej.

Spędzając ponad 24 godziny, aby dotrzeć gdzieś, kiedy mógłbyś dostać się tam w połowie tego czasu za sto dolarów więcej często nie jest tego warte.

Przewidywać.


Jeśli podróżujesz gdzieś poza strefę czasową, powinieneś przewidzieć, że poczujesz się opóźniony w czasie. Aby przejście było jak najbardziej płynne, powinieneś postarać się jak najszybciej dostosować do nowej strefy czasowej.

Spróbuj spać na pokładzie samolotu i pozostań w stanie uśpienia tak długo, jak to możliwe po przyjeździe. Możesz chcieć przedyskutować z lekarzem, czy jesteś dobrym kandydatem do przyjmowania leków do snu, które mogą pomóc Ci szybciej się dostosować.

Dodaj komentarz