Zdrowie i uroda

Składniki roślinne w farbach do włosów – jak działają?

Koloryzacja oparta na naturze może być równie skuteczna, jak tradycyjna. Trudno w to uwierzyć? A jednak! Farby oparte o naturalne, roślinne składniki nie potrzebują amoniaku czy silikonów, aby nadawać włosom piękny kolor oraz zapewniać im zdrowy blask i nawilżenie. Co więcej – zazwyczaj mają bardzo korzystny wpływ na stan zdrowia włosów i mogą wspierać ich regenerację. Jakie roślinne składniki są szczególnie korzystne dla włosów? Wyjaśniamy.

Owies – właściwości dla włosów

Owies jest źródłem polisacharydów (cukrów złożonych) oraz krzemionki. Ekstrakt z owsa jest wykorzystywany między innymi do łagodzenia różnego rodzaju alergii i chorób dermatologicznych, a także nadmiernej potliwości. Oprócz wpływu na skórę, ma on także korzystne działanie dla włosów. Przede wszystkim odżywia, a tym samym odbudowuje włosy, co jest szczególnie istotne w przypadku włosów, którym brakuje witamin i protein. Owies może wspierać rekonstrukcję włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi czy częstą koloryzacją przy użyciu farb z amoniakiem. Jako składnik farb działa więc odżywczo, regenerująco oraz nawilżająco.

Soja – działanie na włosy

Farby do włosów zawierające w swoim składzie soję również wykazują działanie regeneracyjne. Dzieje się tak, ponieważ ekstrakt z soi, podobnie jak z owsa, jest bogatym źródłem protein, których funkcją jest odbudowa ubytków włosów.  Soja należy do substancji nawilżających powierzchniowo, co sprawia, że włosy po farbowaniu są lepiej nawilżone niż przed. Wpływa to także na ich elastyczność i miękkość. Proteiny soi wzmacniają też cebulki włosów, a stosowane regularnie – mogą wyraźnie pogrubiać włosy. Są więc bardzo cennym składnikiem farb roślinnych.

Olej kokosowy – jak wpływa na włosy?

Olej kokosowy jest bardzo często wykorzystywany w pielęgnacji włosów – również farbowanych. Przede wszystkim jest on źródłem nawilżenia i wpływa pozytywnie zarówno na mieszki włosowe, jak i na włókno włosa. Dzięki swoim właściwościom zmniejszania absorpcji wody, zapobiega puszeniu i elektryzowaniu. Jako składnik farb do włosów, wykazuje również działanie ochronne, a także zapewnia włosom po koloryzacji zdrowy, naturalny połysk.

Warto szukać farb do włosów bogatych w ekstrakty i olejki roślinne. Jedną z nich jest opracowana we Francji farba Color&Soin, która zawiera kompleks proteinowo-olejowy o działaniu odżywczym, nawilżającym i regenerującym. Farba zapewnia piękny efekt koloryzacji, a przy tym jest bezpieczna dla zdrowia włosów i skóry głowy.

Dodaj komentarz