Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa. Czy warto poddać się zabiegowi depilacji włosków laserem?

Z depilacji laserowej można skorzystać obecnie w wielu gabinetach działających na terenie całego kraju. To metoda unikatowa, ponieważ dzięki niej można usunąć włoski na wiele lat. Jakie owłosienie można z nią usunąć? Czy taka depilacja jest bolesna? Ile zabiegów należy wykonać?

Depilacja laserowa nie jest tanią metodą usuwania włosków, lecz jest bardzo skuteczna. Seria zabiegów tego typu pozwala na pozbycie się problemu ze stale rosnącymi włoskami na długi czas.

Jakie włoski można usunąć?

Zabieg depilacji laserowej jest uniwersalny i dzięki niemu można usuwać owłosienie niemalże wszędzie. Nadaje się między innymi na nogi, ręce, na pachy, okolicę bikini, plecy, tors, brzuch czy też na twarz, na przykład w celu usunięcia wąska.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykonuje się z użyciem specjalnego urządzenia laserowego. Dzisiaj najczęściej stosowane lasery to lasery diodowe – wysoce skuteczne i przy tym bezpieczne. Przed zabiegiem depilacji klientka bierze udział w konsultacji ze specjalistą, który wykonuje zabieg. Przeprowadza się wtedy wywiad i wykonuje próbę laserową. W trakcie zabiegu dochodzi do przykładania do skóry głowicy urządzenia laserowego i wykonywania „strzałów”. Wiązka laserowa dochodzi wtedy w głąb skóry i powoduje zniszczenie mieszków włosowych – jest ona wchłaniania przez melaninę, czyli przez barwnik zawarty we włoskach i ich cebulkach. W efekcie włoski ulegają zniszczeniu.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Gdy planowana jest depilacja laserowa Gdynia to jedno z tych miast, gdzie do dyspozycji pacjentów jest szeroka gama gabinetów świadczących takie usługi. Osobom, które chciałyby skorzystać z zabiegu takiego jak laserowa depilacja nóg Gdynia może zaproponować bardzo atrakcyjne ceny, a także dodatkowe promocje, dzięki którym procedura ta jest jeszcze tańsza.

 

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Zabieg depilacji laserowej często określany jest jako trwały. Rzeczywiście, jego efektywność w porównaniu z innymi metodami jest bardzo wysoka, lecz warto wskazać, że zazwyczaj efekt widoczny jest przez parę lat. Trudno ocenić jednoznacznie, jak długo efekt będzie widoczny, ponieważ zależy to od typu włosków, skóry, układu hormonalnego.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Laser działa tylko na włoski aktywnie rosnące, czyli nie będzie on w stanie usunąć wszystkich z nich, czyli tych w fazie spoczynkowej oraz przejściowej. W związku z tym konieczne jest powtarzanie zabiegu. Zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowe w odstępach co około 4-6 tygodni. Następnie, gdy włoski zaczynają lekko odrastać, można wykonać zabieg przypominający. Najczęściej prowadzi się go raz na rok.

Dodaj komentarz